Chyba nie ma pani domu, która nie chciałaby mieć w mieszkaniu pięknie oprawionych obrazów czy zdjęć swoich bliskich. Obrazy na ścianach, zdjęcia w eleganckich ramkach na komodzie z pewnością przyciągną wzrok naszych gości.

Profesjonalna oprawa obrazów czy zdjęć to usługa którą najlepiej zlecić profesjonalistom, którzy w specjalizowanych zakładach pomogą dobrać odpowiednią ramę do obrazu, idealnie dopasowaną kolorystycznie i wykonaną z odpowiednich materiałów. Oprawa obrazów, zarówno tych olejnych czy akwarelowych, jak i zdjęć, często wymaga dodatkowych materiałów takich jak np. antyrama, więc lepiej niech zajmie się tym osoba wykwalifikowana.

Najczęściej obrazy lub zdjęcia oprawiamy w dopasowane, eleganckie ramy drewniane. Najlepiej komponują się one z resztą drewnianych elementów wykończenia naszych mieszkań, mebli itp. Jednak coraz częściej do naszych domów wkracza nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo, pełne metali i szkła, z którym nie współgrają klasyczne ramy drewniane. Ciekawą i wartą rozważenia alternatywą do oprawy obrazów czy zdjęć są tu ramy aluminiowe czy same systemy zawieszeń obrazów, idealnie komponujące się z nowoczesnymi wnętrzami. Ramy aluminiowe charakteryzuje minimalistyczna, ale bardzo elegancka forma. Jednocześnie taka oprawa jest bardziej praktyczna od drewnianej, o wiele prostsze jest ich utrzymanie w czystości, nie wymagają one specjalnych środków czyszczących jakie zazwyczaj używamy do pielęgnacji drewna.

Właściwa oprawa obrazów i zdjęć, zarówno w ramy aluminiowe oraz ramy drewniane, pozwoli odpowiednio zabezpieczyć posiadanie dzieła sztuki, czy też nasze prace malarskie które chcielibyśmy zachować dla potomności.

Pamiętajmy, że profesjonalna oprawa obrazów to zadanie dla specjalizowanych firm robiąc to sami możemy jednak podczas tej pracy nieodwracalnie uszkodzić nasze obrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *