Bez dwóch zdań w każdym z nas jest trochę muzyki – jedni czują ją bardziej inni zaś mniej. Jednak chyba nie ma takiej osoby, która nie lubiłaby sobie trochę pośpiewać czy to pod prysznicem czy przy okazji sprzątania czy może podczas jazdy samochodem. Część osób do tego stopnia lubi śpiewać, że decyduje się na pobieranie lekcji śpiewu. Jak takie lekcje śpiewu powinny wyglądać?

Wielu z nas marzy się kariera wokalisty/wokalistki, lecz nie wie od czego powinien zacząć. Od wymyślenia pseudonimu? Napisania tekstów na nową płytę czy ćwiczyć rozdawanie autografów? Nie! Należy zacząć od małych kroków, czyli od podstaw. Mimo to, że mamy świadomość swojego głosu, powinniśmy na początku zapisać się na lekcje śpiewu. W Krakowie możemy to zrobić tutaj – http://krakow.smileflow.pl/lekcje/spiewu/. Musimy powierzyć nasz talent osobie, która posiada wieloletnie doświadczenie w nauce wokalistów. Nasz głos musi być przygotowany na wszelkie sytuacje – duże obciążenie, bo jeśli wkręcimy się w śpiew na sto procent, będziemy robić to cały czas. Może zaistnieje sytuacja, kiedy to oprócz śpiewania będziemy musieli tańczyć! Na wszystko musimy być przygotowani.

Jeśli nie jesteś gotowy na tak szybki rozwój sytuacji – spokojnie, są inne wyjścia. Istnieje wiele stron internetowych, na których znajdziesz tzw. karaoke. Jest to doskonałe rozwiązane dla osób, które nie są do końca pewne siebie i wstydzą się dzielić swoim śpiewem z innymi ludźmi. Możesz śpiewać swoje ulubione przeboje, nagrać to, a później przesłuchać i usłyszeć (jeśli takie będą) błędy, które popełniasz. Jeśli dojdziesz do wniosku, że – Tak! Mam talent! – możesz umieścić swoje nagrania w Internecie, i kto wie… Może ktoś Cię zauważy.

Wszystko jest dla ludzi i należy spełniać swoje marzenia. Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok i to co najtrudniejsze będzie już za Tobą. W dużych miastach jak Warszawa, Wrocław czy Kraków, nauka śpiewu to żaden problem. Są szkoły, prywatni nauczyciele, itp. Natomiast w mniejszych miejscowościach będziemy musieli szukać szkolnych nauczycieli muzyki, którzy zazwyczaj dorabiają dając właśnie lekcje śpiewu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *