7 zawodów innych niż tłumacz i nauczyciel, w których pomogą języki obce

praca Jezyki Obce

7 zawodów innych niż tłumacz i nauczyciel, w których pomogą języki obce

O tym, że znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Czasy, w których wymagana była jedynie od tłumaczy i nauczycieli dawno minęły. W dzisiejszych czasach płynna znajomość języków wymagana jest od przedstawicieli wielu różnych zawodów. Poniżej przedstawiamy siedem z nich.

Przewodnik turystyczny

Jednym z zawodów, w których znajomość języka obcego jest absolutnie wymagana jest zawód przewodnika turystycznego. Osoba, która jeździ wraz z turystami po wielu krajach musi umieć załatwić nocleg, zorganizować wycieczkę czy załatwić atrakcje.
Jaki język warto znać? Z całą pewnością język angielski – to w nim porozumiemy się bowiem w większości krajów świata. Czasem jednak warto wyjść poza to, co standardowe. Dobrym rozwiązaniem może więc być również nauka języka francuskiego lub hiszpańskiego.

Informatyk

Osoby pracujące jako informatycy powinny zadbać o swoją znajomość języka angielskiego. Nie tylko myśląc o pracy dla zagranicznych klientów. Język ten potrzebny jest bowiem w codziennej pracy. Wiele programów komputerowych oraz aplikacji nie jest dostępna w języku polskim, przez co informatyk nie znający tego języka może mieć poważne problemy z wykonywaniem swoich obowiązków.

Przedstawiciel handlowy

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba firm nawiązuje współpracę za granicami naszego kraju. Chcąc sprzedawać produkty nie tylko w Polsce trzeba jednak umieć porozumieć się z kontrahentami. Właśnie dlatego na rynku jest duże zapotrzebowanie na przedstawicieli handlowych mówiących biegle po niemiecku, angielsku oraz w języku rosyjskim.

Kierowca

Kierowca jeżdżący w zagraniczne trasy również musi znać języki obce. Rozwiązania w tej kwestii są dwa – możemy zadbać o znajomość języka angielskiego, który jest uniwersalny lub też zdecydować się na kurs niemieckiego, czeskiego, rosyjskiego lub tego kraju, który odwiedzamy najczęściej.

Urzędnik UE

Spora liczba osób pracuje w instytucjach związanych z Unią Europejską i jej siedzibą. Chcąc dołączyć do tego grona powinniśmy perfekcyjnie posługiwać się językiem angielskim. Warto jednak mieć świadomość, że może nam to nie wystarczyć. Bardzo pożądana jest również znajomość francuskiego, który jest tutejszym językiem dyplomacji.

Pielęgniarka

Zapotrzebowanie na usługi pielęgniarskie poza granicami naszego kraju jest naprawdę duże. Co więcej, pielęgniarki w UE mogą liczyć na znacznie wyższe wynagrodzenia i lepsze warunki pracy. Jakiego języka warto się uczyć rozważając pracę w tym zawodzie to angielski, niemiecki ale również francuski czy norweski. Na szczęście intensywny kurs można rozpocząć już po podjęciu decyzji o wyjeździe.

Budowlaniec

Kolejnym zawodem, którego przedstawiciele coraz częściej pracują poza granicami kraju lub dla zagranicznych klientów są zawody związane z budową domu. Zarówno kierownicy budowy, jak i murarze oraz pracownicy od prac wykończeniowych powinni pomyśleć o kursie niemieckiego lub angielskiego. Nie da się bowiem ukryć, że to w tych krajach najczęściej zatrudnia się polskich fachowców. Rośnie również zapotrzebowanie na usługi budowlane w Norwegii. Nauka języka norweskiego również będzie więc dobrą inwestycją w swój rozwój zawodowy. Jak więc widać, znajomość języków obcych to coś, co przyda się każdemu z nas. Warto więc zastanowić się nad uczestnictwem w kursach językowych. Prowadzone w profesjonalny sposób są w stanie poprawić naszą znajomość języków niezależnie od naszego wieku i dotychczasowej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top