Celem uczęszczania dziecka do przedszkola jest jak najlepsza opieka i zapewnienie mu bezpieczeństwa. Istotną kwestią jest również przygotowanie malca do zajęć w szkole bowiem z beztroskiego okresu, w którym królowały zabawki przechodzi on w etap samodzielnego funkcjonowania i brania odpowiedzialności za własne postępowanie.

Dziecko kończące pobyt w przedszkolu powinno być gotowe na podjęcie tego wyzwania nie tylko biorąc pod uwagę sprawność fizyczną, ale przede wszystkim intelektualną, emocjonalną oraz społeczną. Przedszkole prywatne pozwoli mu osiągnąć odpowiedni zasób umiejętności oraz sprawi, ze malec będzie kreatywny i chętny do działania w grupie rówieśników – na przykład w przedszkolach Pomarańczowa Ciuchcia niezwykle poważnie podchodzi się do kwestii samooceny dzieci i ich zainteresowań. Dzieci uczone są szacunku nie tylko do innych, ale również samych siebie, otaczającej przyrody i wszelkich wartości, jakimi powinny kierować się w życiu.

Każdy przedszkolak powinien mieć również poczucie obowiązku, bardzo ważne jest, by umiał przystosowywać się i podporządkowywać wyznaczonym zasadom.

Dziecko, które wyrusza do placówki szkolnej powinno odróżniać dobro od zła, być na tyle samodzielne, by podążać wytyczoną ścieżką i decydować o własnym losie w społeczeństwie.

Oczywiście, niezwykle ważne są również umiejętności typowo sprawnościowe, jakie malec nabywa w placówkach takich jak przedszkole prywatne. To nie tylko dbanie o własne zdrowie czy umiejętność spełniania podstawowych warunków higienicznych, ale również troska o otaczające go środowisko.

Pamiętać należy także, że przedszkolak, który poznał podstawową naukę o świecie czy Polsce będzie lepiej radził sobie w szkole bowiem zdobywanie takiej wiedzy nie będzie dla niego żadna nowością. Dziecko, które potrafi odróżnić własną odrębność narodową a przy tym jest niezwykle tolerancyjny również łatwiej odnajdzie się w różnorodnym środowisku, czyli szkole, w której zaakceptować będzie musiało nowe reguły a co więcej, będzie musiało się do nich dostosować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *