Planujesz kupno sofy do salonu, sypialni czy biura? Sprawdź jak odpowiednio wybrać sofę dwuosobową i czym kierować się podczas jej kupna aby być zadowolonym z nowego mebla.

Rynek meblowy jest pełen różnego rodzaju sof. Jednoosobowe, dwuosobowe a nawet trzyosobowe sofy, dostępne są praktycznie w każdym sklepie z meblami. Klienci nie mogą narzekać na brak wyboru, jednak w poniższym artykule skupmy się na sofach dwuosobowych i czym się charakteryzują.

Niewielki rozmiar

Sofy dwuosobowe należą do bardzo chętnie kupowanych mebli. Ich niewielkie gabaryty pozwalają na idealne dopasowanie zarówno w mniejszych jak i większych mieszkaniach. Zaletą tego typu sof jest też ich uniwersalność. Wprawdzie głównie mają służyć jako mebel siedzący, jednak spokojnie można się na takiej sofie położyć aby się zdrzemnąć w ciągu dnia. Sofy dwuosobowe najczęściej kupowane są do salonu, ale równie świetnie spełnią swoje zadanie w pokoju dziecięcym, w bibliotece czy nawet w biurze.

Sofa rozkładana

Niezwykle wygodną opcją dwuosobowych sof, jest możliwość rozłożenia ich do spania. Sofy takie posiadają następujące systemy rozkładania:

– rodzaj wózkowy- front sofy wysuwa się a następnie nakłada się na niego, miękką część siedziska.

– rodzaj DL- wysuwa się front sofy a następnie opuszcza się oparcie sofy, tak aby powstała jednolita przestrzeń do spania.

– rodzaj belgijski- mechanizm rozkładania takiej sofy, przypomina mechanizm łóżka polowego.

– rodzaj klik klak- popularny mechanizm rozkładania sofy, istniejący również w wersalkach. Podnosimy siedzisko do góry i dociskamy je do oparcia sofy. Po usłyszeniu charakterystycznego „klik klak”, opuszczamy siedzisko.

Wybór mechanizmu rozłożenia kanapy jest kwestią indywidualną i zależy również od powierzchni spania jaką chcemy uzyskać. Trzeba tu jednak zaznaczyć, iż niektóre systemy mają bardziej miękką powierzchnię do spania a niektóre twardszą. Przed kupnem rozkładanej, dwuosobowej sofy, warto sprawdzić jaki rodzaj zarówno mechanizmu jak i powierzchni do spania, odpowiada Ci najbardziej. Zatem sprawdź sofy dwuosobowe rozkładane i wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej!

Tapicerka sofy

Obicie sofy powinno być wygodne do siedzenia ale też i łatwe w utrzymaniu czystości. Obecnie dostępne są dwa rodzaje obić: ze skóry/ eko skóry i z materiału. Oba rodzaje obić mają swoje wady i zalety i tylko od Ciebie zależy, na który rodzaj się zdecydujesz. Pamiętaj jednak, że kolor tapicerki sofy, powinien pasować do reszty wnętrza a przede wszystkim do dywanu, zasłon i dodatków. Wygodnym rozwiązaniem jest również możliwość zdjęcia z sofy materiału obiciowego, w celu wyczyszczenia go lub wymiany na nowy.  Wielu producentów mebli, oferuje takie udogodnienie w sofach, które produkują.

Wypełnienie sofy

Od tego jakie sofa posiada wypełnienie, zależy jej miękkość i komfort siedzenia/leżenia na niej. Dostępne są 3 rodzaje wypełnienia sof:

– sprężyny bonelowe

-sprężyny kieszeniowe

– pianka

Za najwygodniejsze wypełnienie, uznawane są sprężyny bonelowe oraz kieszeniowe. Dostosowują się one bowiem do kształtu ciała i zapewniają komfortowy wypoczynek. Zaletą tego rodzaju wypełnień jest także ich trwałość. Sofy wypełnione pianką są natomiast tańsze, jednak nie ma co liczyć na długowieczność takiego wypełnienia oraz wygodę odpoczynku.

Jak zatem dobrać sofę dwuosobową? Kierując się powyższymi radami, nie powinieneś mieć z tym problemu, jednakże pamiętaj, iż sofa przede wszystkim ma spełniać Twoje oczekiwania co do wygody i wyglądu a relaks na niej, powinien być dla Ciebie przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *