Zawód fotografa to z pewnością profesja wymagająca dość znaczących umiejętności. Oczywiście wiedza praktyczna czy podstawowa znajomość, powiedzmy, warsztatu to nie wszystko. Dobry fotograf to lata praktyk, bogate doświadczenie, setki tysięcy wykonanych zdjęć, pasja, ambicje, ale też predyspozycje. W dzisiejszych czasach ogromne znaczenie ma również sprzęt jakim dysponuje fotograf, bo dobry aparat to mniej więcej połowa sukcesu, resztę stanowią umiejętności, doświadczenie i chęci fotografa. Szczególnie ważne, aby w dniu ślubu trafić na eksperta z dziedziny fotografii, bo w końcu to najważniejszy dzień dwojga ludzi.

Co do sprzętu fotografa, to bardzo ważne, aby poza dobrym aparatem fotograficznym, dysponował również niezłym sprzętem oświetleniowym, który w wielu ciemnych kościołach jest po prostu niezbędny, aby nasze zdjęcia nie były zbyt ciemne. Dobry aparat pozwoli również na uniknięcie efektu czerwonych oczu i zapewni odpowiednią ostrość zdjęć. Oczywiście te i inne niewielkie wady można później poprawić przy użyciu programów komputerowych do obróbki zdjęć, ale zawsze lepiej osiągnąć dobry wynik bez poprawek.

Fotografia ślubna, to oczywiście poza zdjęciami z kościoła czy wesela również zdjęcia w domu panny młodej czy przede wszystkim sesja plenerowa, która obecnie jest tak bardzo popularna, że praktycznie każda para decyduje się na nią. Sesje plenerowe odbywają się w rozmaitych miejscach, od rynków miast, poprzez łąki, pola, góry, jeziora, aż do morza. Bardzo często miejsce sesji pomaga wybrać nam właśnie fotograf Dębica przykładowo to nie to samo co Rzym, ale z pomocą fachowca i tutaj znajdziemy jakieś romantyczne i ustronne miejsce idealne do zdjęć.

Fotografia ślubna wiąże się oczywiście z dniem ślubu, w którym to „młodzi” są zwykle bardzo zestresowani, dlatego tak ważne jest podejście fotografa. Powinien on być uśmiechnięty, wyluzowany i udzielać wsparcia młodej parze, tak aby czuli, że wszystko będzie dobrze i nie martwili się niepotrzebnie zdjęciami czy tym jak mają się ustawić. Fotograf musi umieć rozmawiać z ludźmi i przekazywać swoje rady w taki sposób, aby klienci dobrze je odbierali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *