Zieleń spełnia w naszym życiu bardzo ważną rolę, nie tylko na zewnątrz ale i wewnątrz budynków. Jednak często rośliny, szczególnie te większe, są dość kłopotliwe w pielęgnacji, trzeba im zapewnić odpowiednią temperaturę, nasłonecznienie i odpowiednią ilość wody. Dlatego też coraz częściej wybieraną alternatywą, szczególnie w przypadku dużych krzewów i drzew, są ich sztuczne odpowiedniki. Jak się okazuje, miejsc w których mogą one stanąć jest całkiem sporo, gdyż są to nie tylko różnego rodzaju baseny czy parki rozrywki, ale nawet większe galerie i centra handlowe.

Postawienie w takich miejscach sztucznej roślinności daje sporo korzyści, a jednocześnie zapewni odpowiedni wygląd wnętrzu. Przede wszystkim sztuczne drzewa są bardzo łatwe w pielęgnacji, nie trzeba ich systematycznie podlewać, nawozić ani pilnować odpowiedniego oświetlenia – tak naprawdę opieka nad nimi sprowadza się do przemycia liści i pnia co jakiś okres czasu. Nie ma też problemów ze spadającymi liśćmi, gdyż w przypadku sztucznych drzew problem ten po prostu nie istnieje.

Sztuczne drzewa wykonywane są przeważnie na zamówienie klienta, firmy zajmujące się ich produkcją są w stanie zrealizować każde zlecenie. Nikogo więc nie dziwi wysoka na kilkanaście metrów palma, czy dostojny baobab rodem z afrykańskiej sawanny –  możliwości w tym względzie są praktycznie nieograniczone. Każde drzewo jest indywidualnie projektowane, a jego podstawą jest specjalna konstrukcja, zapewniająca odpowiednią sztywność i wytrzymałość. Konstrukcja ta jest następnie otaczana specjalną powłoką polimerobetonu, którą się barwi na odpowiedni kolor. Liście i zielone elementy wykonane są z różnych tworzyw sztucznych, posiadających kolorystykę i fakturę identyczną, jak naturalna zieleń.

Niektóre firmy idą jeszcze dalej i do produkcji sztucznych roślin wykorzystują odciski prawdziwych drzew. Dzięki temu realizm jest na naprawdę wysokim poziomie, i na pierwszy rzut oka trudno się zorientować, czy roślina jest żywa czy sztuczna. Niekiedy na sztucznych drzewach pojawiają się także prawdziwe rośliny, jeszcze bardziej zwiększające ich realizm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *