Najprościej ujmując jest to całość usług mających na celu pozyskanie i zatrzymanie pracownika. W praktyce jednak jest to zdecydowanie bardziej skomplikowane, poczynając od samego planowania rekrutacji potencjalnych kandydatów na dane miejsce.

Doradztwo personalne Warszawa odpowiedzialne jest za przybliżenie pracownikowi idei propagowanych przez daną firmę oraz spojeniu hierarchii wartości pracownika z systemem wartości z systemem wartości zatrudniającej go firmy. W tej pracy ważnym aspektem jest fakt, by ów doradca pamiętał jak ważny jest człowiek i aby ten fakt podkreślał. Stanowisko to jest niezwykle odpowiedzialne, jakakolwiek omyłka naszego doradcy może skończyć się powstającymi kosztami, które trzeba będzie nadrobić.

Doradca personalny nie tylko pozyskuje nowych pracowników, ale i wspiera oraz motywuje całą „załogę”, by wspierać ich potencjał. Dbałość o rozwój osobisty stałych pracowników powinna być dla niego priorytetowa, z racji tego, że konieczność poszukiwania nowego pracownika to niespecjalnie opłacalna opcja – taką osobę trzeba na nowo przygotowywać do danego stanowiska. Dobra atmosfera i właściwa stymulacja motywacji to klucz do posiadania idealnie zgranego, wydajnego zespołu.

Rekrutacja i doradztwo personalne mają ze sobą wiele wspólnego. Dobry doradca w sposób sprawny i nieomyłkowy potrafi sprawdzić czy dany kandydat spełnia oczekiwania jego pracodawcy oraz czy „zgra się” z resztą pracowników. Unikanie pomyłek to ważny aspekt działania doradcy personalnego. Ważne by kandydat chciał pozostać w firmie na dłużej. Jeśli firma jest nowa, nie ma jeszcze swojego doradcy personalnego. Wtedy konieczne jest wynajęcie profesjonalisty spoza firmy.

Ważnym elementem w każdej organizacji jest dbanie o odpowiednie rozwijanie się pracowników Szkolenia z prawa pracy udzielić uczestnikowi odpowiedzi na pytania i wątpliwości, wiążące się z zarządzaniem grupą ludzi, w kontekście prawa pracy. Takie szkolenie pozwala uświadomić sobie jak trudne decyzje musimy czasem podejmować, gdzie prawo pracy jest bardziej elastyczne, a gdzie rygorystyczne. Jak reagować jeśli pracownik naużywa internetu w godzinach racy? Co jeśli pracownik zniszczył mienie firmy? Czy możemy potraktować oddawanie krwi jako urlop na żądanie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszą uczestnicy szkolenia.

 

Patron artykułu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *