Jednym ze zdecydowanie najważniejszych urządzeń w każdym warsztacie lakierniczym, jest bez wątpienia kabina lakiernicza, która zapewnia odpowiednie warunki do przeprowadzania procesów lakierniczych w wielu przypadkach. Przede wszystkim zapewnia nam ona osobną, odrębną, wydzieloną przestrzeń z czystą atmosferą ochronną, w której możemy zapewnić sobie lepsze warunki do przeprowadzania prac lakierniczych, a co za tym idzie, osiągnąć zdecydowanie wyższy poziom jakości przeprowadzanych prac. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób należy przygotować się do pracy z zastosowaniem kabin lakierniczych, oraz jak ją wyposażyć, aby spełniała nasze wymagania w zakresie atmosfery ochronnej.

Filtrowanie powietrza wtłaczanego do kabiny lakierniczej.

Niezależnie od tego, jak dobrze przeprowadzany jest proces filtracji powietrza wprowadzanego do wnętrza pomieszczeń warsztatowych, do samej kabiny lakierniczej, należy także wtłaczać powietrze dodatkowo filtrowane. Przyda nam się tutaj jakiś profesjonalny, szanowany i znany dostawca filtrów do kabin lakierniczych, bowiem musimy pamiętać, iż kabiny te, przystosowane są właśnie do zastosowania specjalnych filtrów na wlotach i wylotach powietrznych. Stosując dobre jakościowo filtry, można zapewnić sobie naprawdę wyjątkowo czyste warunki do przeprowadzania prac lakierniczych, a co za tym idzie, powierzchnie lakierowane będą naprawdę prezentować się wyśmienicie, zaś same warstwy lakieru będą trwałe i solidne. Trzeba tutaj bowiem pamiętać także o tym, iż jakiekolwiek zanieczyszczenia na etapie nakładania lakieru mogą osłabiać jakość i wytrzymałość warstw lakieru a co za tym idzie, pogorszy się ogólna jakość usług lakierniczych świadczonych przez warsztat, a to nie jest dobra sytuacja, sprzyjająca rozwojowi i konkurencji na rynku.

Gdzie dostaniemy dobre filtry do kabin lakierniczych?

Jak już wspomnieliśmy, niezbędny będzie nam tutaj dobry i znany dostawca filtrów do kabin lakierniczych, wobec czego, trzeba będzie takiego też zlokalizować. W naszym kraju znajdziemy stosunkowo sporo tego typu dostawców, aczkolwiek niestety nie każdy będzie w stanie zagwarantować nam filtry najwyższej jakości. Jednym z lepszych zaś będzie dostawca K System, który w branży działa już od wielu lat, prze które zdobył solidne doświadczenie oraz pozytywnie zapisał się w pamięci wielu klientów, z czego większość w dalszym ciągu zaopatruje się właśnie w K System. Dlatego też, warto tutaj zajrzeć na stronę internetową firmy pod adresem www.ksystem.pl, gdzie bez wątpienia będziemy mogli uzyskać podstawowe informacje na temat ich oferty, oraz umówić się na wstępne przygotowanie całego systemu czy też zamówić konkretne już filtry do kabin lakierniczych. Co ważne, w firmie K System zamówimy także wiele innych filtrów, nie tylko te do kabin lakierniczych, ale także profesjonalne filtry kasetowe i kieszeniowe, jak również filtry PaintStop, które stanowią zdecydowanie najlepsze rozwiązanie stosowane w wielu nowoczesnych warsztatach lakierniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *