Wielu przedsiębiorców, dysponujących przestrzenią na swoich obiektach nie bardzo ma pojęcie, jak można tę przestrzeń spieniężyć, bez konieczności jej sprzedaży. Rozwiązaniem może się okazać świadczenie zewnętrznych usług magazynowo logistycznych, które obecnie stają się coraz bardziej popularne. Tego typu usługi to przede wszystkim pewien poziom komfortu dla korzystających z tego rozwiązania, o czym opowiemy poniżej. Tutaj jeszcze tylko dodamy, iż prowadzenie tego typu działalności nie wymaga żadnych specjalnych pozwoleń, ani doświadczenia. Wystarczy odpowiednia ilość wolnej przestrzeni, którą można będzie przeznaczyć na przestrzeń magazynową.

Korzyści płynące dla usługobiorców.

Zewnętrzne usługi magazynowo logistyczne cieszą się dużą i stale rosnąca popularnością przede wszystkim przez wzgląd na fakt, iż na chwilę obecną bardzo często, nie wiadomo na jak długo będzie istnieć zwiększone zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową. Tutaj więc można wynająć odpowiednią przestrzeń na kilka, kilkanaście miesięcy i potem po prostu zrezygnować. Jest to też przydatne w przypadku, kiedy usługobiorca z góry jest w stanie określić, iż daną ilość dodatkowej przestrzeni magazynowej, będzie potrzebował na z góry określony czas i w stu procentach potem stanie się ona zbędna. W takich przypadkach budowa obiektów magazynowych staje się zupełnie nonsensownym marnotrawieniem funduszy firmowych. Tutaj właśnie trzeba wykorzystać tych przedsiębiorców, którzy już posiadają duże ilości wolnej przestrzeni magazynowej i są skłonni do jej wynajęcia.

Zakres usług magazynowo logistycznych.

Oczywiście sama przestrzeń magazynowa to jednak nie wszystko, bowiem większość usługobiorców nie szuka tylko magazynu. Szukają oni usługodawców, oferujących im pełny zakres usług magazynowo logistycznych, a więc składowania towarów, ich załadunku, rozładunku, przeładunku, obsługi magazynowej kontenerów, odbioru towarów od dostawców i dostarczaniu go na właściwe wydziały produkcyjne. Dlatego też, chcąc prowadzić działalność tego typu warto skupić się na kompleksowej obsłudze klienta w tym zakresie. Warto także poszerzyć swoją ofertę na przykład o prowadzenie magazynu konsygnacyjnego, bowiem tak jak firma Zrembud, dzięki temu można będzie pozyskać wielu dodatkowych klientów. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż usługi magazynowo logistyczne, wymagać będą pewnych nakładów finansowych, niemniej jednak przy odpowiedniej organizacji, dość szybko nakłady mogą się zwrócić, a firma zacznie się jeszcze szybciej i prężniej rozwijać. Wolna, niewykorzystana dotychczas przestrzeń magazynowa stanie się dochodowa, a to przecież w tym biznesie jest najważniejsze. Po prostu chodzi o to, aby zamiast marnować wolną przestrzeń magazynową wykorzystać ją i spieniężyć dając jednocześnie pracę dla wielu osób, bez których przecież prowadzenie tak dużych centrów magazynowo logistycznych byłoby całkowicie niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *