Wśród wszystkich nurtów modowych dla pań, jednym ze zdecydowanie najciekawszych od ponad dekady pozostaje nurt boho-chic. Jest to kierunek mody damskiej który po raz pierwszy pojawił się w roku 2004 i od tego momentu stosunkowo szybko zaczął rozprzestrzeniać się po całym świecie, głównie za sprawą Kate Moss, która do dziś uważana jest za pierwsza jego pasjonatkę i orędowniczkę. Do tego należy zaliczyć także Rachel Zoe, która jako stylistka dbała o wizerunek gwiazd takich jak chociażby Cameron Diaz i skutecznie wśród nich rozprzestrzeniała bakcyla stylu boho-chic. Zobaczmy jednak czy na co dzień, bez dużych ilości gotówki, także możliwe jest stworzenie kreacji w stylu boho-chic. Czy możliwe jest wykorzystanie zwykłych ubrań, które często leżą nieużywane w szafie od kilku lat, aby stworzyć własną, niepowtarzalną stylizację boho-chic.

Podstawowe założenia stylu boho-chic.

Oczywiście nurt boho-chic, tak jak i każdy inny ma swoje założenia i wymagania, których należy przestrzegać, aby kreacja mogła być zaliczona do nurtu. Niemniej jednak trzeba zauważyć, iż w tylu panują dość spora swoboda, głównie w zakresie barw, gdyż w podstawowym założeniu, w tej kwestii mamy mieć do czynienia z wręcz hippisowską feerią barw. Musimy także pamiętać, iż druga część nazwy stylu oznacza szyk, a więc trzeba także zadbać o to, aby nonszalancja charakterystyczna dla bohemy była przepleciona z stylem i szykiem. Generalnie rzecz biorąc, stylizacja ma być w pewnym sensie niechlujna i wielobarwna, ale jednak powinna zapewniać klasę samą w sobie.

Do najważniejszych elementów wykorzystywanych w tworzeniu kreacji w stylu boho-chic, należy zaliczyć wszelkiego rodzaju szerokie paski, duże torebki (bardzo dobrze sprawdzają się torby kuchi), luźne, bardzo obszerne, materiałowe spódnice, dżinsowe kamizelki, czy też futrzane bluzki. W zasadzie wszystko co luźne, powłóczyste i długie będzie się sprawdzać w tym stylu. Oczywiście nie zawsze wyjdzie nam ciekawa stylizacja boho-chic, niemniej jednak zawsze warto próbować dalej i nie zrażać się początkowymi niepowodzeniami, gdyż tutaj w zasadzie wystarczy drobna zmiana pewnych elementów, aby kreacja była już pełnoprawnym boho-chic i zapewniła nam oryginalność na ulicy.

Zakup elementów do kreacji w stylu boho-chic.

Oczywiście nie zawsze znajdziemy w szafie wszystko co potrzebne do stworzenia kreacji w stylu boho-chic, toteż warto skorzystać z kilku ciekawych sklepów internetowych, w których będzie można zakupić ciekawe elementy odzieży i dodatku biżuteryjne, perfekcyjnie wręcz sprawdzające się w stylizacjach nurtu boho-chic. Jednym z tych sklepów jest internetowy sklep z biżuterią orientalną piekielko, w którym poza samą biżuterią będziemy mogli zakupić właśnie wspomniane wcześniej szerokie paski i duże, obszerne torebki, w tym także wspomniane już torby kuchi.

Przeglądając zasoby sklepu warto także zwrócić uwagę na wspomnianą wcześniej biżuterię orientalną, bowiem pozwala nam ona na jeszcze ciekawsze podkręcenie jakości stylizacji i nadanie jej nieco orientalnego wydźwięku. Będzie to z całą pewnością podnosić oryginalność kreacji, a to także bardzo ważny element w stylu boho-chic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *