Internet stanowi obecnie jedno z najlepszych źródeł rozrywki. Dzięki niemu ludzie odnajdują swoje hobby i doskonale się bawią, a jedną z najczęstszych form tej zabawy są gry internetowe. Pozwalają one wcielić się w kogoś innego (np. farmera) lub stworzyć własną postać, ewentualnie rozegrać wirtualną partię pokera czy szachów – co kto lubi.

Gry online to jak sama nazwa wskazuje gry, w które możesz grać, kiedy masz dostęp do Internetu. W tej kategorii mieszczą się wszystkie gry przeglądarkowe oraz większość takich, które potrzebują ściągnięcia klienta, czyli mówiąc inaczej: ściągnięcia gry na komputer i rejestracji.

Wyróżnia się wiele rodzajów gier i można powiedzieć, że każdy rodzaj pełni inną funkcję i zaspokaja inne potrzeby graczy. Gry facebookowe to przeważnie gry społecznościowe, tzn. że najlepiej się w nie gra razem z przyjaciółmi, którzy mogą przyspieszyć twój awans w grze lub dać ci jakieś prezenty, które ułatwią zabawę.

Na zupełnie innym biegunie są gry typu MMORPG, które mimo wyraźnych interakcji z innymi graczami są dużo bardziej rozbudowane, a kontakt niekoniecznie musi być pozytywny. Często są to gry, w których obowiązuje system PvP, umożliwiający użytkownikom na walkę przeciwko sobie, a nie potworom. Tego typu gry są dużo bardziej zaawansowane, więc mają raczej ograniczoną grupę odbiorców. Bardzo często są to również płatne gry, jak chociażby World of Warcraft, która wymaga regularnego zakupu abonamentu. Mimo to ma wierne grono zwolenników, które jest gotowe zapłacić, aby pograć w tak dobrą i rozbudowaną grę.

Internet daje nam również możliwość toczenia pojedynków w pokera, po rejestracji na różnych platformach do gry, czyli w tak zwanych pokerroomach. Dam gra odbywa się za prawdziwy pieniądz, stąd taka forma rozrywki u nas w Polsce jest zakazana, ale już w innych państwach zagrać w nią można bez problemu. O rosnącej, zresztą już od wielu lat, popularności pokera świadczą różnorodne fachowe portale internetowe poświęcone wyłącznie tej grze. Takie przydatne stronki znajdziemy między innymi przy użyciu wyszukiwarki, wpisując hasło szkoła pokerowa czy newsy pokerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *