Przygotowanie wesela na setkę gości to poważny wydatek. Niestety nie wszystkie młode pary mogą sobie pozwolić na zorganizowanie takiego przyjęcia. W końcu każdy dysponuje jedynie ograniczonymi środkami finansowymi, które często nie pozwalają na zrealizowanie wszystkich marzeń.

Na szczęście można urządzić bardzo udane wesele bez wydawania fortuny. W tym celu warto jednak podejść rozsądne do planowania całej uroczystości. Na czym można oszczędzić? Przede wszystkim ograniczanie wydatków warto zacząć od dokładnego przemyślenia listy zaproszonych gości. Zasada jest prosta – czy więcej osób, tym większe koszty. Dlatego duży dom weselny warto zamienić na niedużą restaurację.

Jeśli jednak gości uzbiera nam się dosyć dużo i zdecydujemy się na dom weselny, to pamiętajmy, że tych jest niemało i w każdym potrafi być inna cena, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie kilku domów weselnych w interesującej nas okolicy i skontaktowanie się z nimi w celu uzyskania szacunkowych kosztów. Dom weselny bez trudu znajdziemy w internecie, wpisując w google na przykład hasło: domy weselne Legionowo.

Bardzo dobrym pomysłem jest również zorganizowanie wesela poza sezonem. Najbardziej popularne miesiące to czerwiec, lipiec i sierpień. Wystarczy przesunąć datę ślubu na maj lub wrzesień, a sala weselna powinna być tańsza. Poza sezonem można także liczyć na niższe koszty innych usług, w tym korzystne wynajęcie zespołu.

W poszukiwaniu oszczędności warto także zastanowić się nad realizowaniem filmu z wesela. Zamiast nagrania można zdecydować się na zdjęcia. Oczywiście wykonanie fotografii należy powierzyć specjaliście – jest to jeden z tym elementów, na których pod żadnym pozorem nie należy oszczędzać. Dobre zdjęcia wymagają umiejętności oraz wykorzystania odpowiedniego sprzętu, a także profesjonalnej obróbki – tylko to zagwarantuje wysoką jakość takiej pamiątki.

Zamiast zespołu grającego na żywo lepiej również wybrać didżeja. Często jest to zdecydowanie tańsze wyjście, które zapewnia gościom równie dobrą zabawę. Odpowiedni didżej często okazuje się bardzo dobrą inwestycją i takie rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością.

Na czym nie warto oszczędzać? Należy zaplanować właściwą ilość alkoholu oraz jedzenia – ma to bardzo duży wpływ na udany przebieg przyjęcia weselnego oraz dobrą zabawę wszystkich zaproszonych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *