Mało kto może sobie zdaje z tego sprawę, ale obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem urlopowym są wczasy odchudzające. W zasadzie można powiedzieć, iż jest to dokładnie taki sam urlop jak każdy inny, aczkolwiek w tym szczególnym przypadku będziemy mieli jednak do czynienia z możliwością połączenia wypoczynku z aktywnością fizyczną oraz odpowiednio dopasowaną dietą, co pozwoli nam na zrzucenie zbędnych kilogramów. Można powiedzieć, iż jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu z nas, w szczególności tych, którzy na co dzień nie mogą pozwolić sobie na nadmierny poziom aktywności fizycznej. Zobaczmy zatem, jak to wszystko będzie wyglądać, oraz czy rzeczywiście wypoczynek tego typu może skutecznie pozwalać nam na stratę zbędnych kilogramów.

Jak wyglądają wczasy z programami odchudzającymi?

Warto tutaj w pierwszej kolejności przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, jak przebiega typowy wyjazd wczasowy z programem odchudzającym. Otóż, w zdecydowanej większości przypadków będziemy tutaj mieli do czynienia z precyzyjnym rozplanowaniem każdego dnia, w ramach którego, główny nacisk położony będzie na aktywność fizyczną. Krajoznawcze, kulturowe i wypoczynkowe aspekty wyjazdy będą raczej na samym końcu, choć trzeba przyznać, iż też ich nie zabraknie. Bardzo ważnym i istotnym aspektem wyjazdów tego rodzaju jest fakt, iż możemy tutaj liczyć na stała opiekę profesjonalnego dietetyka, oraz trenera, co sprawia, iż wyjazd będzie naprawdę skuteczny. Dobry dietetyk, każdemu uczestnikowi wyjazdu z osobna dobierze dietę, związaną zarówno z jego programem ćwiczeń, jak i indywidualnymi predyspozycjami ciała czy też przemiany materii. Dzięki temu zapewniona jest wysoka skuteczność wyjazdu. Nie da się potraktować wszystkich jednakowo w tym zakresie, bowiem każdy organizm jest różny, co sprawia, iż trzeba w zupełnie odmienny sposób podejść do kwestii dietetycznych, jeśli ma to być skuteczne, zapewniać pokrycie zapotrzebowania energetycznego, a jednocześnie nie doprowadzać do odkładania się nadmiernych ilości tłuszczy.

Gdzie wyjeżdżamy na urlopy odchudzające?

Tego typu wczasy siedmiodniowe z programem odchudzającym organizowane są przede wszystkim w miejscowościach górskich, gdzie dodatkowym atutem jest świeże, krystalicznie czyste, górskie powietrze. Poza tym w czasie wolnym, nie będziemy raczej bezczynnie przesiadywać, tylko wybierzemy się na piesze górskie wycieczki, na rajd rowerowy, czy też na zdobywanie okolicznych szczytów górskich, co także jest dodatkową formą aktywności fizycznej przewidzianą w programie odchudzającym. W wielu przypadkach programy tego typu przewidują także pełne wykorzystanie zaplecza obiektu hotelowego czyli będziemy mogli liczyć na odnowę biologiczną w gabinetach spa, czy też relaks w hotelowym basenie, na saunach oraz jacuzzi. Jednym słowem trzeba przyznać, iż najczęściej wyjeżdżać będziemy w góry, przede wszystkim przez wzgląd na fakt, wysokiego poziomu skuteczności przeprowadzania tego typu turnusów odchudzających właśnie w regionach górskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *