Ochrona budynków rządowych jest w Polsce na najwyższym poziomie. Do pewnych sekcji budynku, nie ma wstępu nikt poza osobami do tego upoważnionymi. Zainstalowane w nich systemy kontroli dostępu z powodzeniem chronią budynek przed dostaniem się obcych. W tego typu budynki zostały zainwestowane nawet miliony polskich złotych, dzięki czemu nikt, ani nic nie jest w stanie wedrzeć się do środka. Systemy przeciwpożarowe zostały tutaj wykonane w zaawansowany sposób. Jeżeli na jednym z pięter, zostanie wykryty ogień, szybka reakcja systemu najpierw odcina daną część, w której znajduje się ogień od reszty budynku, po czym włącza zraszacze i pożar zostaje skutecznie ugaszony.

Wszyscy ochroniarze zatrudniani do takiego miejsca, przechodzą wszelkie szkolenia i testy, ponieważ tylko odpowiedni dobór pracownika, może zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa budynku, a także osób się w nim znajdujących. Szkolenia są związane z odpowiednim reagowaniem na alarmy – np. czujniki ruchu, obraz z kamer, próba wtargnięcia osób trzecich na teren budynku, pożar i inne.

smoke-315874_1280

Odpowiednie rozmieszczenie kamer z systemem IVO, które doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Taka kamera potrafi monitorować duży obszar placu, port podczerwieni pozwala na otrzymanie idealnego obrazu także nocą, wbudowany licznik pozwoli nam ustalić ile osób weszło bądź wyszło z budynku, albo sprawdzi ile samochodów wjechało bądź wyjechało z danego terenu. Kamery z systemem ivo mają bardzo dużo innych możliwości, które w tego typy budynkach sprawdzą się jak najbardziej. A odpowiednie przeszkolenie osób obsługujących monitoring pozwoli na bardzo szybką reakcję w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

Wybierając odpowiednie sprzęty, które mają nam pomóc monitorować przestrzeń w środku czy na zewnątrz budynku, na pewno nie powinniśmy wybierać najtańszych. Ponieważ są to najczęściej chińskie podróbki, które niekiedy nawet w połowie nie dorównują oryginałom. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, tak jak w budynkach rządowych, dlatego warto wybierać sprzęty najwyższej jakości, odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Najlepiej aby kilka przyrządów można połączyć w jedną sieć, np pod systemy przeciwpożarowe. Np. czujnik dymu zaalarmuje, że gdzieś się pali, w tym czasie kamera od razu znajduje miejsce w którym jest ogień, dzięki czemu obsługa monitoringu może od razu wszcząć procedury mające na celu ochronę osób i mienia. Systemy kontroli dostępu utrudnią dostęp osobom obcym, dlatego warto także to rozważyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *