Przeziębienie to stan chorobowy, który najczęściej dotyka nas wiosną, lub jesienią, czyli w okresie dość burzliwych zmian klimatycznych. Nasz organizm jeszcze jest przyzwyczajony do letnich upałów, a tutaj raptem, bardzo gwałtownie, pojawiają się burze, deszcze, temperatura spada nocą poniżej zera. W takich warunkach stosunkowo łatwo się przeziębić.
Warto jednak poznać rozwiązania bardzo skuteczne, stosowane jeszcze przez nasze babcie i naszych dziadków, którzy przecież jakoś radzili sobie bez lekarza i wcale nie wychodzili na tym tak źle. Po prostu leczyli się naturalnymi sposobami, które okazują się być o wiele lepszym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób możemy leczyć przeziębienie przy zastosowaniu starych i sprawdzonych, domowych sposobów.
Pierwsze oznaki przeziębienia.
Do najczęstszych objawów, które możemy zaklasyfikować, jako towarzyszące przeziębieniu, będziemy zaliczać przede wszystkim podwyższoną temperaturę, zatkany nos, chrypkę i kaszel. Aby skutecznie załagodzić wszystkim te objawy, wcale nie trzeba od razu wybierać się do lekarza i decydować na jakiekolwiek poważniejsze podejście do leczenia. Tym bardziej, iż wystarczy tutaj zastosować, odpowiednie zioła a przeziębienie dość szybko samo zniknie.
- Herbata z imbirem (lub z dodatkiem soku malinowego) – imbir jest bogaty w substancje przeciwzapalne, zaś sok z malin ma silne działanie przeciwgorączkowe. Wystarczy obrać imbir oraz cytrynę ze skórki, pokroić w cienkie plasterki, włożyć do szklanki i zaparzyć wrzątkiem. Odstawić na około 15 minut, a przed samym wypiciem można jeszcze dodać miodu, który nie dość, że poprawi nieco smak, to jeszcze dodatkowo posiada także silnie korzystny wpływ na nasze zdrowie.
- Mleko z miodem – Jest bardzo dobrym pomysłem z leczeniu oznak przeziębienia, szczególnie jeśli zdecydujemy się na miód lipowy, który ma w tym przypadku bardzo silne działanie wykrztuśne i przeciwgorączkowe.
- Czosnek – jest uważany za jeden z najsilniej działających, naturalnych antybiotyków. Aby jednak był skuteczny, warto na co najmniej 10 minut przed zjedzeniem zgnieść go, aby zdążyła wydzielić się allinaza, czyli enzym pod wpływem którego powstają kolejne związki, wykazujące działanie antybiotykowe, zbliżone do penicyliny (allicyna, tiosulfinat)
- Syrop z cebuli – jest bardzo skuteczny w przypadku leczenia stanów zapalnych dróg pokarmowych. Dobrze przygotowany syrop z cebuli będzie bardzo dobrze uśmierzał ból przełyku i pozwoli załagodzić objawy chrypki. Tutaj bardzo dobry wpis o przygotowywaniu syropu z cebuli http://www.infopress.com.pl/syrop-z-cebuli-skuteczny-sposob-na-bol-gardla-przepis/. Potem wystarczy zażywać łyżeczkę 3-4 razy dziennie, i z całą pewnością ból gardła minio o wiele szybciej.
Podsumowanie
Jak więc widać zioła i domowe sposoby na przeziębienie, są bardzo dobrym rozwiązaniem, bowiem możemy w sprawny i jak najbardziej naturalny sposób pozbyć się dolegliwości a co najważniejsze, zapewnimy naszemu organizmowi dodatkowa porcję odporności na przyszłość