Każdy, kto ma zawód wymagający częstego drukowania dużych ilości kopii dokumentów wie, że tonery nie są tanie. To spory wydatek, dlatego większość osób stara się zaoszczędzić na tym, jak tylko się da. Tonery do drukarek dobrych firm kosztują sporo, a te mniej znanych często są nietrwałe i niezbyt dobrej jakości… trzeba więc poszukać sposobu na wybrnięcie z sytuacji i zaoszczędzenie na tonerach.

Taki problem jest znany na przykład nauczycielom, którzy bardzo często drukują i kserują dużo kopii sprawdzianów albo ćwiczeń dla swoich uczniów w szkole. Nie każdy płaci za swoje kopie, czasami nauczyciel chce je wręcz podarować uczniom, nie biorąc od nich pieniędzy. Szkoła też nie finansuje podobnych rzeczy, więc nauczycielowi nie pozostaje nic innego, jak zakup tonerów do drukarek za własne pieniądze. Na szczęście istnieje sposób na to, żeby zaoszczędzić i odzyskać część kwoty potrzebnej na nowe tonery. Dzięki znajomości tej metody drukowanie staje się nieco tańsze, niż byłoby normalnie.
Mowa oczywiście o tym, że zużyte opakowania po tonerach przyjmuje skup tonerów. Wprawdzie sumy za sprzedaż nie pokrywają ceny zakupu nowych tonerów, jednak z pewnością część kwoty może się w ten sposób zwrócić, odciążając budżet. Za jeden zużyty toner skup tonerów płaci nawet 50-60 złotych, więc jest to bardzo opłacalny interes. Warto przy tym dodać, że sprzedając zużyte tonery do drukarek można znacznie przyczynić się do ochrony środowiska – zostają one ponownie wykorzystane, zamiast trafić na śmietnik.

Warto więc zrobić porządek i sprzedać wszystkie stare tonery, żeby zyskać część kwoty na nowe. Dzięki temu drukowanie w domu, nawet gdy wykonuje się zawód wymagający bardzo wiele drukowania i kserowania, stanie się nieco tańsze – a może nawet niemal tak opłacalne, jak w punktach ksero na mieście. Skup tonerów pozwala zatem zaoszczędzić trochę pieniędzy, jednocześnie postępując w zgodzie z zasadami ochrony środowiska. To po prostu czysty zysk, dlatego naprawdę warto skorzystać z takiej możliwości.

http://www.printex.pl/materialy-eksploatacyjne/tonery/printex

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *