Nie każdy od razu rodzi się modelką czy modelem, a wręcz większość z nas ucieka na widok aparatu. Pomimo że już od dzieciństwa przeżywamy wiele uroczystości wymagających uwiecznienia w postaci zdjęć, zauważyć można, że im starsi jesteśmy, tym częściej wybieramy bezpieczniejszą pracę fotografa. Nie sposób uniknąć takich okazji jak ślub, gdzie odgrywa się główną rolę – panny lub pana młodego. Niestety nie można już wtedy liczyć na dublerów. Zdaje się, że idealną okazją do przygotowania się na ten dzień jest skorzystanie z coraz modniejszej sesji narzeczeńskiej. Czy warto się na nią jednak decydować?

Około dwugodzinna sesja pozwala przyszłym małżonkom na przyzwyczajenie się do sposobu pracy fotografa oraz do samego aparatu – w zbliżającym się, istotnym dla nich dniu będą z pewnością czuli się w ich towarzystwie już dużo swobodniej. Natomiast jeżeli współpraca nie ułoży się najlepiej, uchroni to państwa młodych przed niemałą katastrofą podczas ślubu. Gdy z kolei okaże się owocna, będzie inspiracją do dalszych fotografii. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można wykorzystać jako podziękowania dla rodziców i gości, ale także dołączyć do zaproszeń lub udekorować nimi salę weselną. Na pewno traktować je należy jako wspaniałą pamiątkę dla zakochanych. Bardzo piękne sesje ślubne w Wieliczce wykonuje redfoto.com.pl.

Wykorzystany do zdjęć plener często stanowi bowiem dla pary sentymentalną podróż do ich pierwszego spojrzenia, pocałunku, spotkania . Narzeczeni decydują się na miejsca bardziej tradycyjne i przewidywalne, w którym np. odbyły się oświadczyny, ale także te ekstremalne, stanowiące choćby przejaw ich wspólnej pasji. Fotograf może pracować m.in. podczas lotu balonem, gonić uciekającą na stylowych rowerach parę czy próbując uchwycić narzeczonych skaczących z wysokości na bungee. Przyszli małżonkowie mają oczywiście do wyboru także studio, które przerabiane jest dowolnie ze względu na ich indywidualne potrzeby.

Podobna dowolność panuje przy kreacjach, które założą na siebie zakochani. Niektórzy, pewniejsi siebie wybiorą wzorzyste, przyciągające uwagę ubrania, a Ci nieśmiali, bardziej stonowane. Natomiast niezwykle urokliwe są sesje osób, które poznały się w pracy i pozują w strojach służbowych – policyjnym mundurze czy lekarskich kitlach. Należy pamiętać o jednej zasadzie – najważniejsza jest wygoda. Brak poczucia komfortu będzie widoczny na zdjęciach.

Zakochani w ramach takich plenerowych sesji narzeczeńskich otrzymują fotografie zapisane w formie elektronicznej lub papierowe odbitki. Mogą zamówić dodatkowo fotoprezentację, fotoksiążki, albumy pamiątkowe czy zdjęcia w innych, niestandardowych wymiarach, choćby do udekorowania wspólnego mieszkania. Cena podstawowych usług jest zazwyczaj niższa niż koszty plenerowej sesji ślubnej i wynosić może kilkaset złotych.

Małżonkowie, jeszcze długo po ślubie mogą, spoglądając na takie narzeczeńskie zdjęcia, wspominać jak bardzo zmienili się i dojrzeli od tamtego czasu i wymieniać uśmiechy za każdym razem, gdy przypomną sobie jak byli młodzi i zauroczeni.

 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *