Polowanie w sezonie zimowym wymaga od każdego myśliwego szczególnej uwagi skierowanej na posiadaną odzież, aby zapewnić sobie wysoki poziom komfortu termicznego. Jest to bardzo ważne, gdyż temperatura może niejednokrotnie spaść bardzo drastycznie, a do tego dochodzi jeszcze silny wiatr, padający śnieg i konieczność poruszania się po niejednokrotnie oblodzonym terenie. Tak więc przede wszystkim trzeba będzie zaopatrzyć się w odpowiednio wysokiej jakości obuwie myśliwskie, oraz odzież gwarantującą wysoki poziom komfortu termicznego podczas polowania w sezonie zimowym. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej temu zagadnieniu, aby w podstawowym choć zakresie posiąść wiedzę w tym temacie, i bez trudu dobrać odpowiedni zestaw odzieży myśliwskiej na zimowe polowania.

Dobór odpowiedniej kurtki na zimowe polowania.

Jednym z elementów odzieży zimowej dla myśliwych, wymagających szczególnej uwagi jest niewątpliwie kurtka, która powinna zapewniać wysoki poziom komfortu termicznego. Jednocześnie nie może ona być zbyt gruba, ani ciasna, aby nie powodować dyskomfortu w zakresie poruszania się, toteż trzeba będzie tutaj naprawdę poświęcić sporo czasu na dobranie kurtki idealnej. Kurtki dopasowanej do indywidualnych potrzeb myśliwego. Warto także podkreślić fakt, iż dobre jakościowo kurtki dla myśliwych niestety bywają dość kosztowne. Produkty najbardziej uznanych i jednocześnie cenionych marek, takich jak chociażby Camo Snow, Harkila, czy też Fjall Raven, a więc największych producentów odzieży myśliwskiej, osiągają niejednokrotnie ceny zbliżone nawet do tysiąca złotych. Oczywiście można znaleźć na rynku tańszych producentów, niemniej jednak w większości przypadków jakość dostarczanych przez nich kurtek, nie należy do nazbyt wysokich. W tym akurat przypadku warto wyłożyć nieco większe pieniądze, aby ostatecznie osiągnąć wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa podczas zimowych polowań, co tez dla każdego myśliwego powinno być przecież kwestią priorytetową.

Pozostałe elementy zimowej odzieży myśliwskiej.

Oczywiście sama kurtka nie zapewni wystarczającego zabezpieczenia przed zimnem w trakcie zimowych polowań, toteż warto przyjrzeć się tutaj również innym elementom odzież zimowej. Warto tutaj zwrócić uwagę na elementy takie jak kamizelki, polary, swetry czy też ciepłe koszule, aczkolwiek musimy zawsze mieć na względzie fakt, aby w połączeniu z kurtką, takie elementy odzieży nie krępowały zanadto ruchów myśliwego. Bardzo dobrze w tym zestawieniu wypadać będzie dobry i ciepły polar na polowanie, który z reguły nie należy do odzieży grubej, toteż schowa się idealnie pod kurtkę myśliwską, gwarantując dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem, a jednocześnie nie będzie nadmiernie krępować ruchów myśliwego. Generalnie rzecz więc ujmując, musimy tutaj pamiętać, aby dodatkowe elementy takie jak właśnie polar na polowanie nie były zbyt grube, ale gwarantowały odpowiednią izolację termiczną, co pozwoli na skuteczne ich wykorzystanie podczas zimowych polowań, bez krępowania ruchów myśliwego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *