Długa lista kompleksów i drobnych niedoskonałości ciała to cecha wspólna tysiącom kobiet – niezależnie od szerokości geograficznej. Ileż z nas narzeka na uporczywą, wciąż powracającą i co gorsza bolesną walkę z nadmiernym owłosieniem lub też martwi się, że skóra na policzkach pokryta jest cieniutką siateczką drobnych pajączków?

Nauka przyszła z pomocą

Z myślą o problemach płci pięknej, które codziennie uprzykrzają życie zarówno samym kobietom, jak również ich partnerom, kosmetologia stworzyła nowoczesne metody przy użyciu lasera. Za jego pomocą można pozbyć się nie tylko rzeczywistych niedoskonałości ciała, ale też zapomnieć o wywołujących spadki humoru i depresje kompleksach tkwiących głęboko w kobiecych umysłach.

Kiedy warto pomyśleć o zabiegach kosmetycznych przy użyciu lasera? Bezinwazyjność metody laserowej sprawia, że może być ona stosowana w przypadku szerokiego grona osób. Zakres możliwości tego nowoczesnego urządzenia jest bardzo duży i może obejmować zarówno usuwanie blizn i przebarwień, jak też innowacyjne odmładzanie skóry. Z zabiegu skorzystać może każda pani, która z powodu nieestetycznych rozstępów rezygnuje z noszenia krótkich spódniczek bądź wyjazdu nad ukochane morze. Powypadkowe blizny, przypominające o trudnych chwilach mogą zostać na zawsze zlikwidowane. Szpecące przebarwienia, będące pozostałością po młodzieńczym trądziku można w łatwy sposób usunąć także dzięki zastosowaniu metody laserowej. Niemniej należy pamiętać, że istnieje też szereg przeciwwskazań dotyczących możliwości przeprowadzenia tego rodzaju zabiegów – szorstka, sucha, zaczerwiona skóra w efekcie – to tylko jeden z licznych przykładów, gdy zabieg zostanie przeprowadzony wtedy, gdy nie powinien.

To nie boli

To, co okazuje się istotne podczas stosowania metody laserowej to całkowity brak bólu i dyskomfortu. Bezinwazyjność zabiegu sprawia, że osoby panicznie bojące się interwencji w swoje ciało będą mogły w skuteczny i neutralny sposób pozbyć się drobnych niedoskonałości. Z drugiej jednak strony, nie każdy przekonany jest, że laser jest bezpieczny – w końcu to przecież ingerencja zewnętrzna w strukturę naszego ciała …

Pamiętajmy, że w kwestii usuwania niewielkich niedoskonałości bardzo dużą rolę odgrywają nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim nastawienie psychiczne pacjenta. Kompleksy rodzą się bowiem w naszym umyśle i to on najbardziej odczuwa skutki naszego samoudręczenia. Jeśli zamierzamy sięgnąć po laser tylko z powodu nieuzasadnionych niczym kompleksów – lepiej od razu dać sobie z tym spokój. Więcej na temat zagadnienia zabiegów laserowych, ich skuteczności oraz przeciwwskazań można sprawdzić na: http://www.laserdelux.pl/gdansk/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *