jako że długi weekend majowy już za niespełna dwa miesiące, warto już teraz zaplanować sobie jakiś ciekawy wyjazd, który pozwoli nam spędzić wolny czas w aktywny sposób. Ostatnią głupotą będzie przesiedzenie całego długiego weekendu w domu, tym bardziej, iż wystarczy dobrać trzy dni urlopu, aby wybrać się gdziekolwiek na cały tydzień. Jedną z opcji i to całkiem ciekawych może się okazać zwiedzanie Toskanii, podczas organizowanych przez biura podróży wyjazdów na trekkingi w te okolice. Przyjrzyjmy się wobec tego co nas czeka w przypadku większości ofert tego typu, oraz na co powinniśmy się przygotować wybierając się na długi majowy weekend do Toskanii.

Podstawowe informacje o Toskanii.

Toskania to kraina historyczna oraz region administracyjny w środkowych Włoszech, znajdująca się w Apeninach Toskańskich, nad morzami Liguryjskim oraz Tyrreńskim. Jako kraina historyczna znana jest pod nazwą Etruria i była zamieszkiwana przez Etrusków do roku 281 p.n.e, kiedy to została podbita przez Rzymian i włączona w skład Wielkiego Imperium Rzymskiego. Jest to region typowo przemysłowo rolniczy, gdzie dość ważną rolę w lokalnej gospodarce odgrywa rzemiosło. Jest to także bardzo istotny region turystyczny, można nawet powiedzieć, iż jest to jedno z najważniejszych centrów turystycznych na świecie. Turyści przybywają tutaj z całego świata głównie dla regionalnej kuchni i wina, które cieszą się stale wysokim poziomem popularności. Mamy tutaj także do czynienia z wyjątkowo łagodnym klimatem, dzięki czemu sezon turystyczny zaczyna się już w okolicach Wielkanocy, a trwa aż do końca października.

Atrakcje wyjazdu w region Toskanii.

Decydując się na zwiedzanie Toskanii w weekend majowy warto z pewnym wyprzedzeniem sprawdzić na jakiego rodzaju rozrywki możemy tutaj liczyć. Z reguły większość wycieczek tego typu będzie zbliżona do siebie programowo i obejmować najważniejsze atrakcje regionu. Do najciekawszych atrakcji należeć tutaj będzie bez wątpienia wyprawa na Elbę, wyspę na której uwięziono Napoleona Bonaparte. Będziemy mieli także możliwość poznania jednej z trzech najważniejszych, chrześcijańskich tras pielgrzymkowych (jaka to trasa? – dla tych którzy najszybciej udzielą właściwej odpowiedzi, przewidujemy upominki od redakcji). Będziemy także mieli możliwość wyprawy na mało znany Archipelag Toskański.

W sumie jeśli chodzi o trekking w tym regionie, to trasy są raczej łatwe, a wręcz można nawet stwierdzić iż spacerowe. Nie trzeba tutaj żadnego specjalistycznego sprzętu alpejskiego ani innego profesjonalnego wyposażenia. Podstawowe wyposażenie turystyczne powinno być jak najbardziej wystarczające w tym przypadku. Do tego oczywiście dochodzą zawsze wygodne, komfortowe hotele oraz wyżywienie obfitujące w specjały regionalnej kuchni, zakrapiane regionalnym, znanym i cenionym na całym świecie winem. Jednym słowem wyprawa idealna dla każdego na długi majowy weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *