Z hasłem „projektowanie” kojarzy się głównie zawód projektanta mody lub architekta. To przedstawiciele tych dwóch grup zajmują się praca kreatywną i tworzą nową jakość, żeby na koniec na bazie ich projektu powstał gotowy, nowatorski produkt. Jednak projektowanie to nie tylko budynki lub ubrania. Zwłaszcza epoka designu obfituje w zawody, których zadaniem jest tworzenie. Kreatywność staje się niezwykle pożądaną cechą.

Jeśli chodzi o projektowanie mebli, to Kraków jest miejscem, gdzie można liczyć na tego typu usługi. Polska kultura dryfuje w stronę indywidualistycznej a co za tym idzie, staje się dla nas coraz ważniejsze podkreślanie swojego własnego stylu, wyczucia estetyki i tego, co najbardziej nam się podoba. Dlatego też coraz większym powodzeniem cieszą się usługi polegające na personalizowaniu nie tylko wyglądu osoby, ale także zamieszkiwanych przez nią wnętrz. Można poprosić o współpracę projektantów wnętrz, jednak niektórzy idą dalej i nie chcą nawet zamawiać gotowych mebli w sklepie meblarskim.

projmeb2

O wiele bardziej odpowiada im zdecydowanie o ich wyglądzie, kształcie i materiale oraz zlecenie wykonania dla siebie niepowtarzalnych mebli, których nie ma nikt inny. Nie da się ukryć, że taka usługa jest kosztowna, jednak dla wielu osób nie liczy się cena, a doprowadzenie swojego domu do stanu, z którego będą perfekcyjnie zadowoleni. W dziedzinie, jaką jest projektowanie mebli – Kraków jest na całkiem dobrym miejscu. Można tu znaleźć specjalistę, który wykona zlecenie sprawnie, profesjonalnie i na wysokim poziomie artystycznym.

Kolejnym, przybierającym na popularności zawodem polegającym na projektowaniu jest grafik. Do jego obowiązków należy ilustrowanie różnych publikowanych treści, jak książki i czasopisma, a także tworzenie loga, reklam lub materiałów marketingowych. W dziedzinie, jaką jest projektowanie graficzne, Kraków jako miasto artystów, ma wiele do powiedzenia. Kształci się tutaj i pracuje mnóstwo grafików, którzy znajdują zatrudnienie w wydawnictwach, korporacjach, a nawet studiach tatuażu.

projmeb3

Najzdolniejsi i aspirujący do pracy artystycznej organizują własne wystawy i sprzedają prace oraz projekty, więc nie jest łatwo wybić się jako grafik, zwłaszcza gdy przybywa przedstawicieli tego zawodu. Trzeba wykazać się przede wszystkim sporym talentem, a także wielką wiedzą na temat różnych sposobów pracy i technik tworzenia prac. Jeśli chodzi o projektowanie graficzne, to i w tej dziedzinie Kraków jest całkiem dobrym rynkiem. Funkcjonuje tutaj wiele firm korzystających z usług grafików, a także szkolących ich uczeni i szkół.

źródło: http://lobzowskastudio.pl/pl/oferta/projektowanie-produktu#/oferta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *