Przydomowy taras i jego estetyczne wykończenie naturalnym kamieniem

Dom

Przydomowy taras i jego estetyczne wykończenie naturalnym kamieniem

Taras przed domem to ostatnio coraz popularniejsze rozwiązanie na zagospodarowanie niewielkich przestrzeni dookoła domu. Jest to najczęściej spotykanym rozwiązaniem w przypadku małych działek, gdzie ciężko znaleźć odpowiednie miejsce do rekreacji z dala od budynku, w ogrodzie, wobec czego z reguły stosuje się tarasy z wyjściem balkonowym prosto z salonu. Bardzo często jest to taras zadaszony, zaś posadzka tarasu często wykonywana jest z kamienia naturalnego. Oczywiście można tutaj także zastosować drewno egzotyczne oraz inne rodzaje pokrycia, niemniej jednak kamień naturalny na przykład granit, będzie tutaj wyjątkowo estetycznym rozwiązaniem, dzięki któremu czas spędzany na tarasie będzie wyjątkowo przyjemny, i zawsze będzie dostarczał nam rekreacji na wysokim poziomie. Zobaczmy zatem jak najbezpieczniej wykonać taras z posadzką kamienną, oraz jaki kamień zastosować, aby osiągnąć konkretne efekty stylistyczne.

Zalety posadzki kamiennej na tarasie.

Jedną ze zdecydowanie największych zalet zastosowania kamienia do wykonania posadzki tarasowej jest jego trwałość, w szczególności jeśli zdecydujemy się na posadzkę granitową. Jest to jeden z lepszych kamieni, charakteryzujący się wysokim poziomem trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie, wykonanie tarasu z tego rodzaju posadzką, będzie inwestycja na naprawdę wiele lat. Pyzatym, kupując odpowiedni rodzaj kamienia tarasowego możemy zapewnić sobie powierzchnię antypoślizgową nawet w przypadku granitu polerowanego. Jest to niezwykle istotne, bowiem wychodząc na taras w zimie czy też po deszczu unikniemy przykrych niespodzianek. Generalnie rzecz ujmując, można powiedzieć, iż wykonanie takiego rodzaju posadzki tarasowej będzie dla nas rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym, wręcz optymalnym, mimo iż trzeba będzie liczyć się z dość sporym kosztem wykonania. Same materiały będą dość kosztowne, zaś wykonanie, czyli poprawny montaż przez fachowca także do najtańszych należeć nie będzie.

Jaki kamień zastosować?

Pozostaje nam jeszcze tylko pytanie, na jaki kamień się zdecydować, bowiem do wyboru mamy kilka różnorodnych rozwiązań, przy czym każde różni się znacznie w kwestii ceny i jakości, estetyki oraz funkcjonalności. Przede wszystkim jednak taras kamienny powinien być funkcjonalny i estetyczny toteż powinniśmy zdecydować się na taki materiał, który te dwie cechy nam zagwarantuje. Jednym ze zdecydowanie najlepszych będzie tutaj polerowana i zabezpieczana antypoślizgowa płytka granitowa, bowiem granit należy do kamieni zdecydowanie najtwardszych, co zapewni nam trwałość posadzki, zaś estetyka tegoż kamienia należy do jednej z lepszych. Ustępuje on w tej kwestii chyba talko posadzkom marmurowym, niemniej jednak wykonanie takiej posadzki na dworze na tarasie, jest jeszcze bardziej kosztowne i ryzykowne, bowiem o wiele łatwiej będzie można ją uszkodzić. Dlatego też, marmury zostawmy sobie na wewnętrzne posadzki na przykład w salonie, zaś na posadzkę tarasową wybierajmy raczej granit, w jego najróżniejszych odmianach kolorystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top