Czy stojąc w korku czujesz na sobie nieprzyjemne spojrzenia ludzi? Masz wrażenie, że coś jest nie tak, że nie pasujesz do tego letniego, kwitnącego wizerunku ulic swojego miasta? Szukasz przyczyny w sobie?  A może, po prostu, masz brudny i zaniedbany samochód? Jak się z tym uporać? – odpowiedź wydaje się oczywista, ale umyć auto można na kilka sposobów.

Ustaliliśmy już, że nie lubisz krzywych spojrzeń gapiów, dlatego odradzam mycie za pomocą wiadra i gąbki przed blokiem czy domem. Myjnia samochodowa wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Możesz ją wybrać z dwóch najpopularniejszych rodzajów, których dobrze jest znać plusy i minusy.

Jednym z wyborów jest bezdotykowa, na przykład ta – www.krakow-ecomyjnia.pl – myjnia samochodowa, Kraków czy inne miasta mają ich na pęczki. Czas i dokładność umycia auta zależy od Ciebie, Twojego czasu i zasobności Twojego portfela. Minuta takiej przyjemności oscyluje w granicach 1-2 zł. Plusem jest brak kontaktu myjki z lakierem nadwozia, co niweluje możliwość jego zarysowania. Gdy myjesz w ten sposób samochód pierwszy raz, wadą może okazać się brak Twojej wprawy, a co za tym idzie wysokie koszty mycia.

Możesz skorzystać także z myjni automatycznej. Koszt takiej usługi to kilkanaście do kilkudziesięciu złotych. Auto po umieszczeniu w specjalnym tunelu ze szczotkami „umyje się samo”, a Ty w tym czasie możesz napić się kawy, uszanować swój organizm i zniwelować burczenie brzucha czy przeczytać zakupioną, a nie otworzoną jeszcze, poranną gazetę. A jakie są minusy myjni automatycznej? Tu wadą jest plus myjni bezdotykowej. Szczotki, zaschnięte błoto czy piasek nie zmiękczone dostatecznie przed usunięciem, mogą zarysować lakier Twojego cudeńka.

Być może prawdziwe jest stwierdzenie, że „czysty samochód odzwierciedla czystość twoich myśli”. Czysty samochód, to nie tylko mycie zewnętrzne, ale również pranie tapicerki, Kraków oferuje je na przykład w Ecomyjnia, ale jest tu też cały szereg innych punktów zajmujących się profesjonalnym czyszczeniem wewnątrz auta. Ważne, żeby dać sobie szansę na większy komfort użytkowania samochodu i uszanowania estetyki innych – jak to zrobisz, nie ma już takiego znaczenia. Wybór należy do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *