Wyprawa na Babią Górę, może się okazać dla wielu z nas doskonałą okazja do zdobycia jednego z większych, polskich szczytów górskich. Oczywiście poza szczytami w tatrach. Sam szczyt masywu Babiej Góry, czyli Diablak, wznosi się na wysokość 1725 m n.p.m. więc jest to najwyższy szczyt Beskidów Zachodnich i drugim co do wybitności w całej Polsce. W wyniku tego wszystkiego, wyprawa na Babią Górę, cieszy się od wielu już lat niezmiennie wysoką popularnością. Szczególnie teraz, kiedy zaczyna się robić się coraz cieplej, tłumy turystów wdrapują się mozolnie po dobrze przygotowanych szlakach wiodących na szczyt.

Czy wyprawa na Babią Górę jest trudno do zorganizowania?

W tym przypadku, możemy powiedzieć, iż wyprawa na Babią Górę, nie będzie stawiać przed nami jakichś wielkich wymagań. Zarówno od strony technicznej, jak i wytrzymałościowej czy też organizacyjnej. Na wycieczkę musimy jednak zarezerwować cały dzień, bowiem podejście na szczyt zajmie nam co najmniej kilka godzin. Tym bardziej, że po drodze znajdziemy jeszcze ciekawie usytuowane platformy widokowe, na których koniecznie warto się zatrzymać aby zrobić kilka zdjęć, odpocząć i przy dobrej pogodzie mieć możliwość podziwiania wspaniałych, górskich krajobrazów.

Najwspanialszy widok jednak, rozpościera się dopiero z samego, kamienistego szczytu. Bardo często, pod samym szczytem, będziemy mieć okazji pochodzić nieco w śniegu. Zdarza się też, iż szczyt jest spowity chmurami. W takich przypadkach, widoki będą nieco gorsze, ale z drugiej strony, możemy powiedzieć, że przynajmniej sięgnęliśmy nieba. Wejście na poziom chmur pozostawia w nas wrażenie, że to faktycznie niesamowita i wysoka góra.

Z tych właśnie względów, wyprawa na Babią Górę jest bardzo popularnym rozwiązaniem, z którego korzysta wiele osób. Szczególnie z początkiem maja, kiedy mamy długi, wolny weekend majowy.

Wyprawa z biurem podróży.

Drugim, alternatywnym rozwiązaniem jest wyprawa z biurem podróży, co pozwoli nam uniknąć pewnych trudności. Przy okazji, będziemy mieć do dyspozycji przewodnika, który zagwarantuje nam niezbędne informacje. Opowie o ciekawych miejscach, historii szlaku i oczywiście przygotuje nas na trudniejsze odcinki trasy. Wyprawa na Babią Górę z biurem podróży nie będzie niczym nadzwyczaj kosztownym. Może się nawet okazać bardziej przystępna niż samodzielny wyjazd. Koszty przejazdu rozkładają się bowiem na wielu uczestników, a podróżujemy autobusem. Można więc bardziej wypocząć niż w przypadku prowadzenia samochodu. Natomiast po zejściu jest to jeszcze bardziej ważne, bowiem będziemy bardziej zmęczeni i prowadzenie samochodu może być nieco uciążliwe.

Podsumowanie.

Generalnie, wyprawa na Babią Górę, to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich z nas, którzy lubimy górskie wyprawy trekkingowe. Tego typu wiosenna wycieczka na Babią Górę pozwoli nam nieco odpocząć, zrelaksować się poczuć nieco więcej wolności. Jest to też doskonała okazja aby obudzić się w końcu z zimowego letargu i wejść w nowy rok w większym animuszem i wigorem. Na pewno będzie to doskonała okazja na zregenerowanie nadwątlonych sezonem zimowym, sił witalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *