Spędzenie wolnego weekendu w górach, to bardzo dobry sposób na odreagowanie całego tygodnia spędzonego w pracy, w stresie i ogromnej odpowiedzialności zawodowej. Można nawet powiedzieć, iż taki pobyt będzie dla każdego z nas bardzo korzystny ze względu na nasze samopoczucie i zdrowie, zarówno to psychiczne jak i fizyczne, wobec czego warto sobie od czasu do czasu zaserwować weekendowy pobyt w górach, a jednej z pobliskich, przepięknych, górskich miejscowości wypoczynkowych. Sprawdźmy więc, gdzie będziemy mogli odpowiednio wypocząć aby zapewnić sobie komfortowe warunki pobytu, a jednocześnie da nam możliwość skorzystania z wielu innych atrakcji, w tym przede wszystkim z zabiegów SPA, które stanowią jedno z lepszych rozwiązań na zszargane nerwy i stres związany z codzienną pracą.

Gdzie można spędzić weekend w górach?

Znalezienie odpowiedniej miejscowości a następnie odpowiedniego w niej hotelu to podstawa, jeśli chcemy spędzić weekend w górach na solidnym wypoczynku. Co prawda dwa dni weekendu to stosunkowo niewiele czasu na wypoczynek, niemniej jednak jeśli przez te dwa dni zafundujemy sobie porcję aktywnego wypoczynku, kąpieli w hotelowym basenie, a do tego skorzystamy z zabiegów SPA, to z całą pewnością nieco podreperujemy stan naszego zdrowia, zarówno tego psychicznego, jak i fizycznego. Wobec tego też, warto tutaj zwrócić uwagę na Szczyrk i zlokalizowany w samym jego centrum hotel Elbrus, oferujący nam niezwykle dogodne, przystępne ceny pobytu w bardzo komfortowych warunkach, a do tego aż dziewięć gabinetów zabiegowych SPA, w których będziemy mogli efektywnie wypocząć i zakosztować relaksu na bardzo wysokim poziomie. Po prostu pobyt weekendowy w hotelu Elbrus ukoi nasze skołatane nerwy i zapewni nam relaks na zdecydowanie najwyższym poziomie. Warto tutaj także systematycznie sprawdzać aktualne oferty na stronie internetowej hotelu, pod adresem hotel-elbrus.pl, bowiem bardzo często można będzie załapać się na różnorodne pakiety promocyjne, w ramach których będziemy mogli zapewnić sobie niższe ceny pobytu, czy też nawet darmowe godziny pobytu w SPA.

Co jeszcze można zyskać spędzając weekend w górach?

Oczywiście relaks w hotelowym basenie i korzystanie z zabiegów SPA, to jedno, zaś sam pobyt w górach także do czegoś nas zobowiązuje. Mianowicie do tego, aby zdobyć przynajmniej jeden górski szczyt w okolicy, przy czym warto tutaj pamiętać, iż nie będzie to jakieś wybitnie karkołomne zadanie, bowiem w Szczyrku raczej nie będziemy mieli do czynienia z wysokimi i trudnymi w zdobywaniu szczytami. Tutaj raczej będziemy musieli nastawić się na dość długi i wymagający spacer, który jednak zagwarantuje nam poprawę naszego samopoczucia oraz kondycji, a także zapewni nam możliwość podziwiania przepięknych górskich widoków, rozpościerających się z wysoka na całej trasie marszu oraz z samego szczytu. Jednym słowem pobyty weekendowe w górach będą zawsze bardzo dobrą opcją dla każdego z nas, toteż warto wykorzystywać nadarzające się okazje i wyjeżdżać w góry tak często, jak to tylko będzie możliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *