Jedną ze zdecydowanie najlepszych metod na współpracę pomiędzy zagranicznymi kontrahentami, w szczególności pochodzącymi z różnych kontynentów, jest wykorzystanie drogi morskiej w celu transportowania do siebie surowców, prefabrykatów, półproduktów, oraz wyrobów gotowych. Okazuje się bowiem, iż droga morska jest w tym przypadku zdecydowanie najbezpieczniejsza, jak również najprzystępniejsza cenowo jeśli chodzi o transport. Jedynym problemem będzie konieczność przygotowywania wysyłki w kontenerach, aczkolwiek i ten problem można przeskoczyć, poprzez skorzystanie z usług obsługi magazynowej kontenerów, świadczonej przez wielu współczesnych przedsiębiorców.

Jak podejść do tego zagadnienia?

Najtrudniejszym aspektem będzie znalezienie odpowiedniego przedsiębiorcy, który będzie w stanie wynajmując nam powierzchnię magazynową, zająć się jednocześnie obsługą kontenerów. Chodzi nam tutaj o to, aby możliwe było zlecenie transportu naszych wyrobów na magazyny usługodawcy, gdzie następnie będą one pakowane na kontenery celem spedycji międzynarodowej. Obecnie coraz większa grupa przedsiębiorców, zajmujących się wynajmem przestrzeni magazynowej oferuje tego typu usług, wobec czego nie powinno być większych trudności ze znalezieniem solidnego usługodawcy. Oczywiście musi on także umożliwiać nam transport kontenerów do portu, gdzie następnie będą one załadowane na potężny kontenerowiec i wysłane do naszych odbiorców. Warto zapewnić sobie także to, aby nasz usługodawca przyjmował także kontenery od naszych kontrahentów i po ich rozpakowaniu odpowiednio rozsyłał pomiędzy poszczególnymi zakładami, zgodnie z ustalonym zapotrzebowaniem oraz terminarzem.

Na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby przedsiębiorca świadczący usługę, był w stanie kompleksowo nas obsłużyć. To znacz chodzi nam o to, by zapewniał nam odbiór kontenerów od naszych dostawców i obsługę logistyczna wynajmowanej przestrzeni magazynowej. Aby po rozpakowaniu kontenerów, zgodnie z opisami na poszczególnych paczkach dostarczyć je właśnie tam gdzie trzeba. Warto także zwrócić uwagę na kwestię jakości świadczonej usługi magazynowania zewnętrznego, bowiem nie każdy przedsiębiorca działający na tym rynku będzie w stanie świadczyć usługi na takim samym wysokim poziomie. Generalnie rzecz więc ujmując, trzeba tutaj powiedzieć, iż dobry dostawca w tym przypadku będzie nam gwarantować kompleksową obsługę magazynowo logistyczną wobec czego warto takich właśnie dostawców usług szukać. Dzięki temu zoptymalizujemy procesy magazynowo logistyczne i zapewnimy sobie bezpieczny sposób na transport towarów i surowców pomiędzy poszczególnym kontrahentami na całym świecie. Tylko w taki sposób nasza współpraca będzie się dobrze układać, a wszystkie towary i surowce produkcyjne będą trafiać tam gdzie tego trzeb w danym momencie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *