Czasy, kiedy osoby poszukujące mieszkania miały do wyboru wyłącznie mieszkania z rynku wtórnego powoli odchodzą w zapomnienie – dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się nowe mieszkania. Okazuje się, że mimo wszechobecnego wrażenia o panującym kryzysie, pojawia się coraz więcej nowych osiedli mieszkaniowych, które oferują klientom możliwość kupna nowego mieszkania od dewelopera. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim fakt, iż młodzi ludzie coraz chętniej orientują się właśnie w kwestii kupna nowego mieszkania, odchodząc od pomysłu mieszkania na starych „blokowiskach”.

Zainteresowanie to potwierdzają przedstawiciele firmy Geogrupa.pl, która zrzesza ponad 16 spółek zarządzających nowymi mieszkaniami w największych miastach w Polsce. Jak się okazuje – mieszkania nowe mimo iż droższe aniżeli mieszkania z rynku wtórnego są znacznie bardziej popularne. Młodzi ludzie, bardzo często wywodzący się właśnie z takim starych blokowisk wiedzą na czym polega mieszkanie na takich osiedlach, dlatego coraz częściej szukają alternatywy, jaką zaoferowali właśnie deweloperzy. Wielu z nich pragnie również przeprowadzić się do większego miasta, takiego jak Wrocław czy Kraków, gdzie mają znacznie lepsze perspektywy życia, pracy i przede wszystkim dostęp do wszystkiego czego może potrzebować młody i nowoczesny człowiek. To idealny przykład – w takich miastach bardzo popularne stają się dzielnice jak prądnik biały czy też stabłowice wrocław, gdzie dzieci mogą rozwijać się w bardzo dobrych i bezpiecznych warunkach, skąd mają dobry dostęp do szkoły i towarzystwo innych dzieci w swoim wieku.

Jak twierdzą przedstawiciele Geogrupa, zainteresowanie nowymi mieszkaniami na przestrzeni ostatniego roku wzrosło o kilka procent i prawdopodobnie będzie się utrzymywać. Powodów jest wiele – nie bez znaczenia są również dopłaty od Państwa i możliwość zaciągnięcia kredytu, którego odsetki w pewnym stopniu spłaca właśnie Państwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *