Nowoczesne domy budowane są nie tylko w nowoczesnej architekturze, z wykorzystaniem najnowszych architektonicznych trendów i pod dyktando trendów dekoracyjnych. Nowoczesność oznacza również dostosowanie się do panujących warunków, przeciwdziałanie starzeniu się budynku i niszczeniu go. Co więcej – oznacza to również budowanie domów z wykorzystaniem najnowszych, często dość kontrowersyjnych technik, jakie jeszcze kilkanaście lat temu nie był wcale znane.

Balustrady nierdzewne lub balustrady szklane są jednym z przykładów na to, jak można zastąpić jeden materiał innym i dzięki temu zapewnić swojemu domowi długowieczność. Dotychczasowe metalowe balustrady były bardzo podatne na korozję i wymagały regularnego odświeżania za pomocą specjalnych farb do metalu o właściwościach antykorozyjnych. Niestety, nawet ich regularne stosowanie nie chroniło balustrady przed niszczeniem pod wpływem wilgoci, mrozu i promieniowania UV.

szklo przeciwsloneczneNiestandardowe rozwiązanie, czyli zastosowanie nierdzewnego materiału, w tym wypadku odniosło właściwy sobie sukces – ciężko wręcz uwierzyć, że dziś ktokolwiek jeszcze może wykonywać balustrady z metalu lub drewna i narażać się na regularne ich odświeżanie. Podobnie jest z elewacjami naszych domów. Pomimo wykorzystywania specjalnych powłok, które mają chronić elewację przed zabrudzeniami, przyleganiem do nich kurzu, przed zawilgoceniem i osiadaniem na niej mchu czy grzybów, i tak po kilku latach taka elewacja nie wygląda zbyt estetycznie.

Elewacje ze szkła mogą być dobrym rozwiązaniem, i to nie tylko dla nowoczesnych budynków miejskich przeznaczonych pod ekskluzywne biurowce. Również nasze domy prywatne zasługują na to, by zostać powleczone warstwą szkła, co uchroni je przed oczywistymi zabrudzeniami, odpadaniem tynku czy innymi uszkodzeniami, jakie mogą się przytrafić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *