W dzisiejszych czasach potrzebujemy coraz więcej energii, która sprawi, że świat nadal będzie funkcjonował. Energia napędza wszystko – w każdej niemal branży. Poważne zadanie otrzymali więc dystrybutorzy paliw. Niejeden dostawca gazu ziemnego zachodzi w głowę co zrobi, kiedy skończą się pokłady surowców.

Z alternatywą przychodzą dostawcy biopaliw. W przeciwieństwie do nich, dostawca gazu ziemnego posiada mniej komfortową sytuację rynkową. Dystrybutorzy paliw muszą liczyć się z tym, że ich produkty nie są niestety odnawialne. Dostawcy biopaliw wykorzystują biomasę i odpady komunalne do produkowania energii. Dostawca gazu ziemnego i dystrybutorzy paliw pochodzących z klasycznych źródeł muszą liczyć się również z pewnymi naciskami ze strony organizacji rządowych i pozarządowych, które dbają o nasze środowisko.

Dostawcy biopaliw nie spotykają się z tego typu problemami, a przynajmniej nie na taką skalę. Produkowana przez nich energia nie ma aż tak negatywnego wpływu na naszą planetę. Czasami zdarza się nawet, że firma produkująca jakieś wyroby – na przykład produkująca płatki owsiane ze zbóż – jest w stanie z pozostałej biomasy wytwarzać energię dla swojego zakładu. Tacy dostawcy biopaliw stają się niejako samowystarczalni i dystrybutorzy paliw nie są im w zasadzie potrzebni. To rodzi kolejne zagrożenie dla dostawców tradycyjnych paliw.

Niejeden dostawca gazu ziemnego czuje, że jego rola w świecie energetyki jest coraz mniej znacząca. Niekiedy dystrybutorzy paliw starają się zawalczyć ceną. Dostawcy biopaliw stanowią oczywiście zagrożenie dla regularnych paliw, ale miną długie lata zanim ich rola będzie kluczowa na rynku.

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie odwiedź stronę firmy Onico będącego liderem na rynku zarówno Polskim jak i zagranicznym związanym z paliwami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *