Wszelkiego rodzaju pompy do realizacji odwodnień, pompowania wody i ścieków to niejednokrotnie podstawowe wyposażenie firm budowlanych. Tego typu pompy będą niezbędne w wielu przypadkach. Chociażby w sytuacji nagłego zalania wykopów ziemnych poprzez intensywne opady atmosferyczne. Bardzo popularnym rozwiązaniem w tym zakresie będą obecnie pompy zatapialne Evak Pumps z serii EUS oraz EUB. Są to bardzo profesjonalne i wydajne jednostki, zapewniające komfortowe i efektywne warunki do prowadzenia odwodnień w budownictwie. Są to jednakże przede wszystkim pompy zatapialne do odwadniania do sucha, stosowane najczęściej w branży budowlanej aczkolwiek nie tylko.

Charakterystyka pomp zatapialnych EVAK.

Warto sobie tutaj na samym początku powiedzieć kilka słów więcej na temat samych pomp i ich konstrukcji, czy też zastosowanych rozwiązań technologicznych. Do najważniejszych kwestii związanych z konstrukcją pomp Evak EUS i EUB, należy tutaj zaliczyć następujące kwestie:

  • Specjalnie zaprojektowany wirnik pokryty materiałem o nazwie Hytrel – jest to elastomer o bardzo wysokiej odporności na ścieranie.
  • Agitator w modelach EUS zlokalizowany na przedłużeniu wału wirnika – zapewnia wstępne mieszanie cieczy a przez to lepiej radzi sobie z pompowaniem zaszlamionych i bogatych w osady mediów.
  • Mimo bardzo nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, pompy te nie należą do najbardziej kosztownych.
  • Sprawdzają się bardzo dobrze w pracy ciągłej nawet w bardzo trudnych warunkach.

Są to niewątpliwie bardzo ważne i istotne cechy pomp EVAK, które gwarantują możliwość skutecznego realizowania wielu zadań związanych z odwadnianiem.

Pompy zatapialne do odwadniania do sucha.

Warto tutaj powiedzieć sobie także o tym, iż przede wszystkim są to profesjonalne pompy zatapialne do odwadniania do sucha. Pozwalają na skuteczne osuszanie wszelkiego rodzaju zalanych powierzchni płaskich. Możliwe jest realizowane prac związanych z pompowaniem wody z zalanych budynków, hal, parkingów. Oczywiście każdy model pomp Evak będzie przeznaczony do nieco odmiennych zadań. Pompy z agitatorem nie będą się sprawdzać w odwadnianiu do sucha, a poradzą sobie doskonale ze szlamem i osadami. Agitator będzie tutaj wstępnie mieszać medium z szlamem i osadami, aby łatwiej móc je w następnej kolejności przepompować. Istotną kwestią będą także pompy trójfazowe o większej mocy i wydajności, gwarantujące możliwość pracy w najtrudniejszych warunkach. W podstawowym wydaniu będą to pompy jednofazowe, pozwalające skutecznie prowadzić prace odwodnieniowe w wielu różnorodnych, nawet bardzo trudnych okolicznościach. Są to jednym słowem profesjonalne pompy, które możemy z powodzeniem stosować w wielu różnych okolicznościach w firmach budowlanych. Inwestycja w pompy Evak, będzie więc jak najbardziej uzasadniona dla wielu firm, szczególnie tych, które stosunkowo regularnie będą zmuszane do prowadzenia odwodnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *