Okna z PCV na chwilę obecną stanowią zdecydowaną większość wszystkich, kupowanych przez inwestorów okien w naszym kraju. Wynika to przede wszystkim z ich licznych zalet, wśród których na uwagę zasługują bardzo dobre parametry izolacji termicznej czy też akustycznej, jak również dobry poziom estetyki. Można nawet powiedzieć, iż współcześnie produkowane okna z PCV, mogą z powodzeniem być tak wykonane, aby były niemalże nie do odróżnienia od okien drewnianych, które cieszą się ze względów estetycznych największa popularnością. Przyjrzyjmy się jednak nieco bliżej współcześnie produkowanym oknom z PCV, aby przekonać, się jak bardzo korzystne jest ich zastosowanie w swoim domu.

Parametry techniczne nowoczesnych okien PCV.

Przede wszystkim, współcześnie produkowane okna z PCV, charakteryzują się wysokim poziomem izolacji termicznej. W przypadku podstawowej oferty, charakteryzują się one współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie około Uw <= 1,3 W/(m2*K), przy czym współcześnie nowe okna powinny już ten współczynnik mieć obniżony do ok. 0,8 W/(m2*K) a nawet więcej. Takie wytyczne będziemy mieć w przypadku okien przeznaczonych do budownictwa energooszczędnego. Ponadto, warto tutaj podkreślić, iż nowoczesne okna będą także charakteryzować się bardzo dobrym poziom izolacji akustycznej, a to oznacza, że nasz komfort przebywania w pomieszczeniach mieszkalnych jest o wiele wyższy. Po prostu do środka naszego domu nie przedostaje się tyle hałasów, co w przypadku standardowych okien, dzięki czemu, na przykład pracując na nocna zmianę, możemy bez większych trudności wyspać się od rana do południa, bez obaw, że dzieci na podwórku będą nam przeszkadzać. Można więc powiedzieć, iż współczesne okna mają bardzo wyraźną przewagę nad oknami dostępnymi jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, dzięki czemu warunki panujące w naszych domach i mieszkaniach mogą być jeszcze bardziej przyjazne i komfortowe.

Zakup odpowiednich okien PCV.

Oczywiście zanim zdecydujemy się na zakup odpowiednich okien do naszego domu czy też mieszkania, powinniśmy znaleźć solidnego ich dostawcę. Trzeba tutaj zdać sobie sprawę z tego, iż nie każdy z nich będzie posiadał w swojej ofercie okna najlepsze jakościowo. My zaś poza tym, że potrzebujemy okien najlepszych, to jeszcze ich cena powinna być przyzwoita, bowiem mało kto lubi przepłacać. Bardzo dobrze w kwestii stosunku ceny do jakości prezentują się obecnie na przykład okna PCV z firmy Drew Dom, które kupimy w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Można powiedzieć, iż okna od tego dostawcy, będą spełniać większość naszych wymagań, a co za tym idzie, będzie to jak najbardziej dobry wybór. Może i nie będą one faktycznie należeć do najtańszych, jednakże w tym przypadku, oszczędności będziemy mieć potem, kiedy przestaniemy marnować duże pieniądze na ogrzewanie. Tym bardziej, że jakby nie patrzeć, to blisko 40% ciepła z naszego domu umyka właśnie przez okna. Wymiana ich na lepsze i bardziej izolowane zapewni nam wyraźne oszczędności na tym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *