Każda firma prowadząca sprzedaż wysyłkową przez internet musi dokonać wyboru, w jaki sposób będzie dostarczać swoje przesyłki. Na rynku istnieje obecnie wiele różnych firm, które zajmują się dostawą paczek do każdego miejsca w Polsce. Ceny takich przesyłek są różne w zależności od tego, jak duża jest paczka i ile waży. Najpopularniejszą chyba formą wysyłki są paczki ekonomiczne.

Są to przesyłki rejestrowane, co oznacza, że poprzez stronę internetową każdy kupujący ma możliwość obserwacji, gdzie w danej chwili znajduje się jego przesyłka. Jest to dosyć istotne również z tego względu, że w przypadku zagubienia się takiej paczki, możliwe jest otrzymanie odszkodowania w przypadku, gdy nie będzie się dało jej namierzyć. W przypadku listów zwykłych takiej możliwości nie ma, więc jeśli taki list zaginie, to niczego nie zdziałamy. Paczki ekonomiczne to najtańsze przesyłki, które zazwyczaj wybierane są przez kupujących.

inpost1

Czas podróży takiej paczki wynosi około 2-3 dni, ale można zawsze zdecydować się też na paczkę priorytetową. Różni się ona od paczki ekonomicznej tym, że dotrze do nas szybciej o około 1 dzień, co jednak wiąże się z niewielką dopłatą. Tak więc jeśli komuś zależy na tym, aby przesyłka szybciej dotarła, to powinien zdecydować się na priorytet. Jeśli jednak nie zależy mu na czasie i nie chce dopłacać dodatkowych pieniędzy, to paczka ekonomiczna będzie w tym przypadku najlepsza. Firmy zajmujące się wysyłką paczek do swoich klientów podpisują najczęściej specjalne umowy z firmami kurierskimi czy pocztą, dzięki czemu mogą ustalać indywidualnie koszty danej przesyłki. Osoby fizyczne, która wysyłają paczki, muszą się niestety korzystać z cen podanych odgórnie i nie mają możliwości negocjacji stawki. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się przesyłki robiące furorę wśród kupujących.

inpost3

Mowa to o inpost usługi pocztowe. Dlaczego stały się tak bardzo popularne? Z tego względu, że koszt takiej przesyłki jest dosyć niski. Przykładowo chcąc wysłać daną rzecz listem, zapłacimy tylko kilka złotych, a przesyłka w ciągu paru dni roboczych dotrze do nas w nienaruszonym stanie. Tutaj cena równa się jakości. Każdy mógłby pomyśleć, że skoro koszt przesyłki jest niewielki, to jakość usługi będzie na niskim poziomie, jednak nie mamy się o co martwić. Ważne jest również to, że taką przesyłkę możemy zamówić nie tylko do domu. Mamy możliwość odbioru paczki w specjalnym paczkomacie, który znajduje się dosłownie w każdym mieście. Jest to idealnie wyjście dla osób, które spędzając cały dzień w pracy i nie mają możliwości odbioru przesyłki w domu.

Artykuł powstał przy współpracy z

twoj.inpost logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *