Zdaniem wielu ekspertów masaż leczniczy wykazuje bardzo korzystne właściwości w procesie wspomagania leczenia wielu schorzeń i chorób. Warto zatem wspomnieć, że na bardzo dużą uwagę zasługuje zapewne masaż segmentarny. Jest on polecany wszystkim osobom, które cierpią na choroby płuc i oskrzeli. Szczególnie wspomagający wpływ ma on na leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli. Delikatne masowanie mięśni klatki piersiowej pozwala zlikwidować napięcie mięśni. To z kolei znacznie ułatwia oddychanie oraz odkrztuszanie zaległej w płucach wydzieliny.

Znaczącą poprawę zdrowia pacjenta możemy zauważyć już po serii kilku regularnych zabiegów. Pamiętajmy jednak, że każdy masaż powinien być wykonany poprawnie, w przeciwnym razie efekt może być zupełnie odwrotny, aniżeli poprawa zdrowia pacjenta. Masaż znajduje swoje ogromne zastosowanie nie tylko w leczeniu niektórych chorób, ale również w dziedzinie kosmetyki. Niektóre z jego rodzajów bowiem, bardzo korzystnie wpływają na zwiększanie prędkości przepływu krwi, a tym samym na spalanie nagromadzonego tłuszczu.

Chodzi tu głównie o masaż antycellulitowy, który okazuje się być prawdziwym numerem jeden. Dzięki masowaniu poszczególnych partii działa znacząco wspomaga on rozbijanie komórek tłuszczowych zlokalizowanych szczególnie w miejscach najbardziej podatnych na ich odkładanie.

Wszechstronne zastosowanie masażu – dawniej i dziś.

Terapeutyczne właściwości masażu znane były już ludom starożytnym. Egipcjanie i Grecy ukonstytuowali podwaliny współczesnej fizjoterapii, duże znaczenie przypisując naturalnym metodom leczenia. Zapomniana nieco w wiekach średnich – moda na masaże – powracała falami, by ostatecznie, pod koniec XIX wieku zająć ważne, zbadane już miejsce wśród metod medycznych.

Aktualne jej zastosowanie daleko wykracza poza ramy konwencjonalnej opieki. Masaż antycellulitowy czy wyszczuplający triumfy świeci w kosmetologii, a salony urody okupywane są przez miłośników tej przyjemnej metody odchudzania. W tego typu usługach ważne miejsce zajmują masaże twarzy – przywracające jędrność, prawidłowe ukrwienie, a co za tym idzie – młody wygląd. Praktycznie nieskończone możliwości daje zastosowanie masażu w sektorze SPA, którego głównym celem jest gwarantowanie relaksu i wypoczynku.

W klinikach i salonach można wziąć udział w różnorodnych zabiegach – od klasycznych masaży rozluźniających, poprzez rozciągające shiatsu i masaż leczniczy, na masażu gorącymi kamieniami i czekoladą kończąc. W medycynie i profilaktyce chorób układu oddechowego wspomaga np. leczenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, przynosząc choremu upragnioną ulgę. Pogłębianie wiedzy o ciele i organizmie dało więc imponujące efekty. Człowiek jest w stanie leczyć się przy pomocy siły i wyczucia własnych rąk, o ile wie, jak się do tego zabrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *