Współcześnie w wykończeniach wnętrz, coraz częściej możemy zaobserwować wykorzystywanie marmurów. Co prawda jest to rozwiązanie dość kosztowne, jednakże w ostatnich latach stało się bardziej przystępne dla większej liczby inwestorów. W związku z tym, w nowo budowanych domach, czy też w starszych, modernizowanych budynkach, pojawiają się elementy wykończenia wnętrz, wykonywane z marmuru. Z całą pewnością w wielu przypadkach są to elementy niezbyt okazałe, ale jednak zawsze. W sumie to nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na tak duże wydatki, aby w całym domu wykorzystać marmury na posadzki, czy też inne elementy wykończenia. Niemniej jednak, statystyki pokazują, iż coraz częściej sięgamy po ten wysoce estetyczny materiał w wykańczaniu wnętrz naszych domów.

Do jakich wykończeń, stosowane są najczęściej marmury?

Jedną z najważniejszych kwestii, na które należy tutaj zwrócić uwagę, jest to, jakiego rodzaju wykończenia wykonywane są obecnie z marmurów. Chodzi nam tutaj przede wszystkim o to, aby wyszczególnić elementy wykończenia wnętrz, gdzie możemy zastosować marmury, niekoniecznie ponosząc przy tym olbrzymie koszty. Do najczęściej wykonywanych, marmurowych wykończeń wnętrz, będziemy więc zaliczać:

  • Posadzki w pomieszczeniach mieszkalnych
  • Schody, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
  • Kuchenne blaty, oraz zlewozmywaki
  • Elementy zabudowy armatury łazienkowej
  • Płytki ścienne i podłogowe
  • Parapety okienne.

Mamy tutaj więc stosunkowo szeroki wybór jeśli chodzi o marmurowe wykończenia wnętrz. Możemy wybrać którykolwiek z powyższych elementów, i zdecydować się na takie rozwiązanie, na które będzie nas po prostu stać. Nie trzeba od razu całego domu wyłożyć posadzkami marmurowymi, a wszystkich schodów wykonać z marmurowych płyt. W zupełności wystarczający będzie blat w kuchni, albo parapety okienne, aby osiągnąć wyraźny wiorst poziomu estetyki, komfortu czy też wręcz prestiżu.

Jakie korzyści niosą marmury w wykończeniach wnętrz?

Warto sobie tutaj także powiedzieć nieco więcej na temat tego, jakie korzyści niosą nam marmury stosowane w wykończeniach wnętrz. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na fakt, iż jest to naturalny kamień, a więc zapewnia nam wszystkie cechy, charakterystyczne dla tego typu materiałów. Jest twardy i bardzo odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Trudno będzie nam doprowadzić do przypadkowego uszkodzenia posadzki czy też schodów marmurowych. Jest też materiałem strasznie trwałym, dzięki czemu, raz wykonane schody marmurowe, bez większych trudności przetrwają wiele najbliższych dziesięcioleci, a nawet dłużej. Znane są przecież marmurowe wykończenia wnętrz, które zachowały się stosunkowo dobrym stanie od czasów starożytnych. Ostatecznie, nie musimy tutaj podejmować żadnych specjalnych wysiłków, w zakresie pielęgnacji i czystości. Warto jedynie kilkakrotnie w ciągu roku, zaimpregnować marmury specjalnym, aczkolwiek niedrogim preparatem, przeciwko osadzaniu się kamienia z twardej wody. Poza tym, w zasadzie nie będziemy mieć żadnych dodatkowych, specyficznych wymagań w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *