Dzisiaj chciałabym napisać krótki tekst o Krakowie – mieście królewskim. Myślę, że miasto to jest wszystkim doskonale znane i każdy, chociaż raz miał okazję zwiedzić jego uroki. Jeśli jednak nie to ten tekst pomoże Wam zrozumieć, dlaczego Kraków budzi w całej Europie tyle emocji i skąd w tym mieście coraz więcej turystów.

Po pierwsze w Krakowie zawsze się coś dzieje. To zdecydowanie jedno z ważniejszych punktów kulturalnych w Europie. Spektakle, wystawy, pokazy kina niezależnego, sztuki uliczne, grajkowie i wiele innych atrakcji. Zapewniam, że każdy znajdzie coś dla siebie w tak niezwykle bogatej ofercie.

Kraków to także miasto studenckie, w którym ta właśnie grupa działa najwięcej i sprawia, że to miejsce zyskuje specyficzny klimat. Szereg imprez, ofert w kawiarniach skierowanych jest głównie do studentów. Drugą grupą, dzięki którym Kraków czerpie duże zyski na rozwój są turyści z całego świata. A jest, co oglądać i podziwiać. Od pięknego i monumentalnego Wawelu poprzez rynek z Kościołem Mariackim aż po Barbakan i Stare Miasto z pamiątkami po żydowskiej kulturze.

Myślę, że trzeba wspomnieć także o osobach, które, na co dzień zajmują się dbaniem o nasz piękny Kraków. Systematycznie prowadzone są renowacje kamienic i różnego typu remonty. Kraków, dzięki pracy wielu ludzi czaruje z każdym rokiem jeszcze bardziej. Miejmy nadzieję, że turystów odwiedzających to miasto z każdym rokiem będzie coraz więcej. Wiele argumentów przemawia za tym, żeby, chociaż raz zwiedzić to miasto, a nawet odwiedzać go częściej, bo po prostu jest tego warte.

W kolejnym artykule opowiem coś więcej o konkretnych zakątkach Krakowa. Każdy z tekstów będzie mini informatorem i przewodnikiem w jednym o najciekawszych miejscach w Krakowie. Serdecznie polecam kolejny artykuł, w którym dokładnie opiszemy Kościół Mariacki oraz Rynek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *