Co prawda święta już za nami, niemniej jednak nigdy nie jest zła pora na to, aby swojemu dziecku sprawić miły prezent i zakupić odpowiednio dobry zestaw klockowy. Warto tutaj jednak zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii związanych z zakupem klocków, bowiem od tego zależeć będzie nie tylko poziom zabawy, czy też ewentualne możliwości pozyskiwania przez nasze dziecko nowej wiedzy. Od doboru klocków może także być zależne bezpieczeństwo naszych dzieci, ale o tym opowiemy nieco niżej. Wskażemy także, na które kwestie należy zwrócić największą uwagę podczas wybierania klocków, aby rzeczywiście zakup był jak najbardziej udany zarówno dla nas samych, jak i dla naszych pociech, które przecież będą klocków używać w trakcie zabawy.

Bezpieczeństwo dziecka.

Wspomnieliśmy powyżej o kwestii bezpieczeństwa naszych dzieci. Jest to bardzo ważna kwestia na którą należy zwrócić szczególną uwagę, bowiem niestety, musimy zdać sobie sprawę z tego, iż w niektórych przypadkach nasze dzieci będą narażone na poważne niebezpieczeństwo. Chodzi nam tutaj głównie o sytuacje, kiedy kupujemy im klocki z niepewnego źródła, w związku z czym też nie mamy pewności, czy klocki są wykonane z dobrej jakości materiałów, na które producent posiada stosowne atesty. Bardzo często w przypadku zabawek pochodzących z krajów trzeciego świata, gdzie nagminnie ogranicza się koszty produkcji poprzez stosowanie niesprawdzonych i nieprzebadanych materiałów, zdarza się, że zabawki są wykonywane z materiałów alergennych, a w Europie już miała miejsce sytuacja, kiedy całą partię klocków pochodzenia azjatyckiego wycofywano w pośpiechu z dystrybucji, bowiem stwierdzono obecność materiałów rakotwórczych. Aby uniknąć takich przykrych i niebezpiecznych sytuacji, powinniśmy zrezygnować z zakupu klocków niepewnego pochodzenia, nawet jeśli cena jest wyjątkowo atrakcyjna. O wiele lepiej jest kupić klocki dla dzieci z pewnego źródła, od uznanego i sprawdzonego producenta, który zagwarantuje nam pełne bezpieczeństwo w tym zakresie.

Pozostały walory klocków.

Warto także zwrócić uwagę na kilka innych kwestii a przede wszystkim na sprawę edukacji naszych dzieci poprzez zabawę. Wiadomo od pewnego czasu a zostało to potwierdzone licznymi badaniami naukowymi, iż nasze dzieci najlepiej przyswajają nową wiedzę poprzez zabawę, toteż w tym szczególnym przypadku warto poszukać odpowiednich zestawów klocków, które będą mogły w jakikolwiek sposób wpłynąć na rozwój naszych dzieci. Zapewnić im przyswajanie nowych umiejętności, nowej wiedzy, dzięki czemu będą one miały o wiele lepszy start w przyszłe, dorosłe życie. Jednym słowem wybierając klocki dla dzieci, należy być bardzo uważnym, aby zapewnić sobie i swoim dzieciom wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie zabawy, co dla każdego z rodziców powinno być kwestią zdecydowanie najważniejszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *