Media społecznościowe zrzeszają osoby z całego świata, które codziennie dokonują miliardów zakupów. Największym z nich jest oczywiście Facebook, który posiada aż ponad 1,5 miliarda użytkowników. Trudno nie skorzystać z tak głębokiego źródła naszych potencjalnych Klientów.

Dlaczego warto prowadzić kampanie reklamowe w mediach społecznościowych?

Prowadząc profesjonalną kampanię reklamową w mediach społecznościowych gwarantujemy sobie nie tylko przypływ nowych klientów, ale także powodujemy, że nasza marka uważana jest za nowoczesną i rozpoznawalną. Dodatkową wartością jest to, że taka kampania jest prosta, dostępna i tania.

con1

Sceptycy mogą stwierdzić, że prowadzenie kampanii w mediach społecznościowych nie ma sensu. Na szczęście w bardzo prosty sposób można udowodnić im, że się mylą. Wystarczy cofnąć się kilkanaście lat wstecz i przypomnieć sobie, jak wtedy szukaliśmy potrzebnych usług i produktów. Przede wszystkim szliśmy tam, gdzie jest blisko lub tam, gdzie chodzą nasi sąsiedzi i znajomi. W dzisiejszych czasach zasada wyboru producentów i usługodawców wcale się tak bardzo nie zmieniła. Nadal szukamy czegoś, co jest blisko nas (niekoniecznie pod względem georgaficznym) i co jest polecane przez naszych znajomych. Takie firmy możemy znaleźć również w mediach społecznościowych. Internet spełnia tę potrzebę dostępności, ponieważ wystarczy uruchomić komputer, by zamówić to, co potrzebujemy. A media społecznościowe potrzebę znalezienia czegoś, co jest polecane – doskonałym narzędziem jest tu opcja „lubię to” lub „wezmę udział”.

Mediami społecznościowymi jest nie tylko Facebook, ale również Linkedin, Goodline i Youtube. Więc zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego miejsca, to przeanalizujmy naszych potencjalnych klientów, zastanawiając się z których z nich najczęściej korzystają. Wystarczy spróbować postawić się na ich miejscu, odpowiadając sobie na pytania: Gdzie najchętniej szukają informacji o produktach, które chcą kupić, w jaki sposób chcieliby się skontaktować, czego konkretnie potrzebują? Dowiedź się więcej o kampaniach w mediach społecznościowych z strony http://promotraffic.pl/kampanie-w-mediach-spolecznosciowych/

Dlaczego ważne jest prowadzenie kampanii w takich mediach jak Linkedin?

Nie tylko Facebook jest dobrym miejscem na reklamę. Istnieją też inne, które pod wieloma względami są nawet od niego lepsze, ponieważ pozwalają się wyróżnić i nie sprawiają problemów w zaskoczeniu odbiorców, ponieważ charakteryzują się mniejszą konkurencją. A jak wiemy, zaskoczenie jest najlepszą metodą na zapamiętanie. Zapamiętanie naszej marki lub oferty. Jednym z takich miejsc jest Linkdelin.

con3

To również ogromne źródło Twoich potencjalnych klientów. Trzeba jednak zauważyć, że jest to idealne miejsce do reklamy dla osób, które oferują swoje produkty lub usługi wąskiej grupie odbiorców. Mogą to być również po prostu bardzo wymagający klienci pochodzący na przykład z najwyższych grup społecznych. Nie koniecznie musimy produkować rzeczy niszowe. Wystarczy, że nasi odbiorcy do takich się zaliczają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *