Niestety wydatki na ubezpieczenia są na ten moment jednymi z największych wydatków, jakie ponosimy. Firmy ubezpieczeniowe zgarniają sporo pieniędzy, ale w zamian za to oferują nam w miarę spokojną przyszłość. Warto jednak tak dobierać ubezpieczycieli, żeby tracić jak najmniej.

O dziwo na rynku istnieją firmy, które za takie same usługi biorą znacznie różniące się od siebie kwoty. Na przykład w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym ubezpieczenie auta będzie kosztowało tysiąc złotych, a w drugim to samo ubezpieczenie będzie nas kosztowało już 800 zł. Oszczędność rzędu 200 zł jest znacząca, bo można za te pieniądze zrobić spore zakupy.

Jeżeli więc ubezpieczenia majątkowe u jednego towarzystwa wydają się być zbyt duże jak na nasze możliwości, to może dobrym pomysłem byłoby, gdybyśmy poszukali kogoś tańszego, kto realizuje taki sam zakres w umowie. Jeśli OC samochodu w jednej firmie jest wysokie, to w innej z pewnością zaproponują nam korzystniejszą ofertę jeżeli będziemy zmieniać miejsce ubezpieczenia.

Warto zwracać uwagę też na jakie kwoty się ubezpieczamy. Im one wyższe, tym ubezpieczenia kosztują więcej. Jeśli nie zawyżamy kwot, tylko ubezpieczamy się na tyle, ile dana rzecz jest warta, to nasze wydatki nie będą takie wielkie. Każdy, świadomy konsument powinien przez cały czas korzystać z porównywarki ubezpieczeń, żeby znajdować najbardziej korzystne oferty.

Niestety te firmy, które bardzo się reklamują, biorą również więcej za ubezpieczenie. Te, które nie inwestują w reklamę, mogą sobie pozwolić na to, żeby w pewien sposób obniżyć koszty i zaoferować swoim klientom ubezpieczenia za bardziej konkurencyjną cenę. Dla nas taka sytuacja jest bardzo dobra pod względem finansowym.

Optymalną ofertę ubezpieczeniową doradzi Ci Twój Ekspert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *