Przez wiele lat pianino było instrumentem dostępnym tylko dla najbogatszych osób. Każda szlachetnie urodzona kobieta musiała posiąść tą cenną umiejętność. Od małego pobierała lekcje gry na pianinie aby w przyszłości móc pochwalić się tą umiejętnością dla swojego męża. Nauka gry na pianinie była bardzo elitarnym zajęciem, na które było stać tylko najbogatszych, więc było pewnym wyznacznikiem statusu społecznego.

Te czasy oczywiście już dawno minęły bezpowrotnie, jednak nadal bardzo ceniona jest umiejętność gry na pianinie. Nic tak nie zachwyci naszego towarzystwa, jak informacja, że potrafimy grać na tym szlachetnym instrumencie. Nauka gry na pianinie jest ceniona zwłaszcza wśród rodziców i od najmłodszych lat posyłają swoje dzieci na lekcje gry na pianinie. Nic więc dziwnego, że we Wrocławiu możemy odnaleźć mnóstwo świetnych nauczycieli gry na pianinie, którzy posiadają pełne grafiki zajęć, czego przykładem są te – http://wroclaw.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/ – lekcje gry na pianinie od SmileFlow.

Nic tak nie nauczy naszego dziecka systematyczności, jak właśnie gra na pianinie. Poprawne zagranie jednej melodii wymaga od naszej pociechy wielu godzin ciężkiej pracy. Jest to bardzo trudne i czasochłonne zajęcie. Do uzyskania zadowalających efektów potrzeba naprawdę dużo czasu. W ten sposób nasze dziecko nauczy się nie tylko ciężkiej i systematycznej pracy, ale również cierpliwości. Gra na pianinie udowodni mu też, że tylko dzięki ciężkiej pracy możemy osiągnąć prawdziwy sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *