Odzież myśliwska na sezon zimowy powinna spełniać szczególne, specyficzne wymagania. I to zarówno odzież męska, jak i damska, bowiem musimy zdać sobie sprawę z tego, iż obecnie coraz większa ilość kobiet pojawia się na polowaniach. Na szczęcie ten trend został już dawno zauważony przez producentów oraz dystrybutorów, toteż, z zakupem damskiej odzieży myśliwskiej nie powinno być już większych trudności. Niemniej jednak, tak samo jak w przypadku odzieży męskiej, tak też i w przypadku odzieży damskiej, kluczową kwestią będzie idealne jej dopasowanie do użytkowniczki. Niewłaściwie dopasowana odzież niestety nie będzie spełniać swoich podstawowych zadań. Po prostu nie sprawdzi się w trudnych warunkach pogodowych.

Dobór odpowiedniej odzieży na zimowe polowania.

Przede wszystkim więc, trzeba będzie bardzo precyzyjnie dopasować odzież zimową do swojej budowy ciała. Warunkiem koniecznym jest to, aby odzież nie była ani nazbyt ciasna, ani też zbyt luźna, gdyż w takich sytuacjach, niestety nie zapewni wymaganego komfortu termicznego. Szczególnie jeśli wybieramy się na polowania kiedy temperatura powietrza utrzymuje się znacznie poniżej zera. W takich sytuacjach, ocieplana damska odzież myśliwska musi być naprawdę dobrze dopasowana do właścicielki. Zbyt ciasna natychmiast spowoduje nadmierne krępowanie ruchów myśliwej, co przełoży się na niższy komfort, oraz na szybkie przepuszczanie zimna. Zbyt luźna znowuż będzie utrudniać swobodne poruszanie się, choć już nie będzie prowadzić do nadmiernego wychładzania organizmu. Odzież powinna gwarantować swobodę ruchów przy jednoczesnym zachowaniu dobrych warunków termicznych. Można to osiągnąć jedynie poprzez prawidłowe jej dopasowania do kształtu ciała użytkownika. Tym bardziej, jeśli jest to odzież z górnej półki jakościowej.

Solidne spodnie myśliwskie na zimowe polowania.

Należy zdać sobie także sprawę z tego, iż kwestia kluczową na polowania w sezonie zimowym będzie dobre jakościowo obuwie, oraz ocieplane spodnie myśliwskie. Chodzi tutaj o to, iż to właśnie stopy oraz nogi myśliwych będą w pierwszej kolejności narażone na kontakt z zimnym oraz mokrym śniegiem. Koniecznością będzie więc zaopatrzenie się w obuwie oraz spodnie myśliwskie, które skutecznie zabezpieczą myśliwego przed przemoczeniem stóp i nóg. Powinny to być więc spodnie oraz buty z funkcją wodoodporności. Warto aby były także dodatkowo ocieplane, gdyż w przeciwnym razie, trudno będzie osiągnąć jakiekolwiek poziom bezpieczeństwa w trudnych warunkach pogodowych.

Podsumowując trzeba tutaj przyznać, iż dobrej klasy odzież myśliwska czy też obuwie, będą przekładać się na wyraźny wzrost komfortu oraz poczucia bezpieczeństwa w trakcie polowania. Szczególnie istotne będzie to zaś w przypadku polowań w sezonie zimowym, kiedy oprócz podstawowych zagrożeń w lesie, dochodzą jeszcze trudności związane z warunkami pogodowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *