Podstawową kwestią w zapanowaniu nad bezpieczeństwem w dużych przemysłowych budynkach takich jak: supermarkety czy galerie handlowe jest odpowiedni system alarmu i monitoringu. Te dwa czynniki sprawiają, że poziom bezpieczeństwa rośnie i zapobiega niepożądanym kradzieżom.

W dzisiejszych czasach systemy alarmowe to standard stosowany na masową skalę ostatnio bardzo modne stało się również montowanie alarmu w prywatnych domach i na prywatnych działkach co powoduję rozwój owej branży. Łatwo dostrzec takie zastosowania w codziennym życiu wystarczy udać się do najbliższego sklepu spożywczego i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, iż gdzieś w środku będzie dobrze widoczna kamera. Na takie inwestycje decydują się coraz to mniejsi sprzedawcy, ponieważ zdają sobie sprawę z tego jak łatwo wprawnemu złodziejowi ukraść jakiś towar a z kamerą staję się to dużo trudniejsze a w niektórych przypadkach nawet nie możliwe.

Osobiście nie jetem zwolennikiem tego aby systemy alarmowe Warszawa były w każdym budynku a kamery śledziły nas na każdym kroku, ponieważ jest to cios w godność i nietykalność osobistą każdego człowieka, całodobowy monitoring jest dobry lecz powinno to dotyczyć tylko prywatnych inwestorów a miejsca publiczne powinny być wolne od tego rodzaju sprzętów. Szkoda jednak że tak się nie dzieje i państwo pod wymówkami bezpieczeństwa chce ingerować w naszą prywatność która jest coraz bardziej ograniczona.

Wracając do kwestii alarmów w sklepach działają one na takiej zasadzie, że posiadają najczęściej czujniki ruchu lub zapachu i dzięki temu potrafią monitorować sytuację w pomieszczeniu i w razie zagrożenia wezwać odpowiednie służby pomocnicze. Czasami zdarzają się fałszywe alarmy i taki stan rzeczy jest normalny, ponieważ są to tylko myślące algorytmami maszyny które nie potrafią dokładnie sprecyzować tego jak duże jest zagrożenie i czy powinny wzywać w niezwłocznym czasie pomoc, możemy mieć tylko nadzieję że w przyszłości systemy alarmowe będą dużo lepiej zaprojektowane przez specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *