Kim jest detektyw? To po prostu osoba, która kojarzona jest przez nas na różnoraki sposób. A rzeczywistość jest zgoła odmienna. Do najczęściej wykonywanych czynności przez detektywa jest zbieranie dowodów (np. zdrady małżonka), poszukiwanie osób, albo śledzenie i kontrola pracowników.

Obecna liczba osób uprawnionych do oferowania usług detektywistycznych wynosi w Polsce 500. To osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz licencję detektywistyczną.

Dobrze, ale dalej nie wiemy kim tak właściwie jest ten detektyw?

Większość działających na rynku detektywów to osoby, które pracowały niegdyś w Policji, CBA, bądź innych służbach. Dzięki temu posiadają doświadczenie, które może okazać się w niektórych sytuacjach niezbędne.

Musimy pamiętać, że wybranie i zatrudnienie przez nas detektywa, to wydatek naprawdę sporych pieniędzy. Dlatego też na rynku można znaleźć wielu tzw. „pseudo” detektywów, którzy oferują swoje usługi za znacznie niższą cenę. Ale sytuacja wygląda podobnie, jak jest to i w innych dziedzinach. Należy wiedzieć, iż jeśli taki detektyw nie posiada odpowiedniej licencji, to nie może on przeprowadzać działań detektywistycznych. Pomijam już sam fakt, że taka osoba nie będzie wiedziała, czy działa z godnie z obowiązującymi w naszym kraju przepisami prawa. Licencja detektywa daje nam również pewność, że posiada on odpowiednią wiedzę, aby pracować jako prywatny detektyw.

Jak widać wybór detektywa wcale nie jest łatwą sprawą. Musimy się również liczyć z tym, że detektyw nie zawsze osiągnie swój (nasz) cel, bo czasami jest to niemożliwe. Ale może to i lepiej, bo np. wtedy mamy pewność że współmałżonek nas nie zdradza, albo pracownik, którego podejrzewaliśmy o wynoszenie informacji okazał się nie winny.

Dobry prywatny detektyw to taki, który nie zawsze osiąga zamierzony wcześniej wynik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *