Biżuteria z tanzanitem będzie, z całym przekonaniem, świetnym wyborem na zaręczyny dla ukochanej kobiety. W naszej kulturze przyjęło się, że mężczyzna, który oświadcza się swojej kobiecie, wręcza jej drogocenny pierścionek, będący zarówno dowodem miłości, jak i powagi swoich planów. Wybór takiego pierścionka nie jest jednak sprawą prostą, bo powinien on być nie tylko piękny, ale i coś sobą reprezentować.

Na pewno, świetnym pomysłem jest zakup pierścionka z jakimś kamieniem szlachetnym. Większość kamieni, takich jak opal, szafir, topaz, szmaragd czy rubin jest już jednak dosyć oklepana. Kamienie jubilerskie w biżuterii to jednak na szczęście dużo szerszy wybór i przykładem jest tanzanit. Jak sama nazwa mówi, pochodzi on z Tanzanii i jest bardzo rzadki – jest więc synonimem indywidualizmu, luksusu, klasy i osobistej wartości. Świetny wybór na pierścionek zaręczynowy.

Choć tanzanit jest stosowany w jubilerstwie od bardzo dawna, to głównym problemem jest to, że biżuteria z tanzanitem jest zazwyczaj wykonana z tak zwanego białego złota. Choć efekt jest bez wątpienia piorunujący, to niestety nie jest to biżuteria na każdą kieszeń. Na szczęście jest także tanzanit w srebrnej biżuterii, a ta z kamieniem szlachetnym również prezentuje się zjawiskowo. Pierścionek wygląda niemal tak samo wspaniale, a jest już o wiele bardziej dostępny cenowo. Zawsze też można do kompletu dokupić kolczyki z tanzanitem, czy wisiorek z tym właśnie kamieniem.

Szeroki wybór srebrnej biżuterii w rozsądnych cenach, również z wspomnianym wcześniej kamieniem jakim jest tanzanit, znajdziemy na stronie: http://tanzanite.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *