- Usługi

Zagwozdki z prawem – pomoc adwokata

W rozwiązywaniu swoich problemów na ogół działamy osobiście lub też wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Jednakże zdarzają się i takie sytuacje, kiedy nasza idealna wiedza, doświadczenie, czas jakim zarządzamy czy najzwyczajniej w świecie możliwości – okazują się być nie wystarczające, bo mimo usilnych starań, próśb i gróźb, efekt naszych działań jest nieustannie taki sam, czyli żaden. Dużo z tych sytuacji zdołałoby odnaleźć szybkie i radosne zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do adwokata. Jakie to sytuacje? Za przykład mogą posłużyć takie, gdy nieuczciwy kontrahent ciągle bagatelizuje nasze napomnienia o zwrot należności, sąsiad bezustannie bezczelnie parkuje na stworzonym przez nas trawniku, uparcie twierdząc, że to jego własność, a skonstruowany przez nas pracodawca dalej regularnie dokłada sobie do pensji z naszej wypłaty. Takimi problemami z pewnością zajmie się adwokat, który może tam, gdzie my nie jesteśmy w stanie oraz ma wiedzę jakiej nam zabrakło. Już na pierwszym spotkaniu jest w stanie oszacować nasze szanse co do pomyślnego zakończenia sprawy. Wie w jakie drzwi zapukać, do kogo wykonać telefon i jakie pismo wystosować. Z jego wsparciem niestraszny nam żaden wróg.

Nikt z nas nie ubóstwia żyć według narzuconych odgórnie, twardych reguł. Nie wszelkie z tych dewiz zdają się nam być sprawiedliwe oraz słuszne. Z kolei ich liczba, rozpiętość sprawia, że znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy adwokat zabrze, zaś my – szare myszki – niejednokrotnie nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy je łamiemy. Jednakże niekiedy buntujemy się przeciw nim świadomie, a są i tacy, którzy żyją jak im się podoba, za nic mając opasłe tomiska kodeksów i stosy prawnych przepisów. Wszystko ładnie oraz świetnie, dopóki nasze „przestępstwo” nie zostanie wykryte.

A wtedy biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy i w porę nie odwiedzimy adwokata. Jeśli jest to prawdziwy ekspert, jaki zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to możemy spać spokojnie, jakkolwiek pod warunkiem, że jesteśmy „niewinni” bądź też stworzona przez nas wina jest wątpliwa. Jeśli nasze przestępstwo nosi znamiona zbrodni, której uskuteczniliśmy świadomie, z zimną krwią, to adwokat może grzecznie odmówić udzielenia pomocy. Jednak nie musi, z tym że taka usługa ma prawo być nieco droższa.

Dodaj komentarz