- Usługi

Zadbaj o wigor – wypróbuj naturalne preparaty

To prawdopodobnie jeden z najbardziej popularnych ostatnio suplementów diety. W reklamach telewizyjnych na ogół panuje jako poskramiacz wzdęć i poczucia ciężkości, jakiego każdy z nas czasami doświadcza. Faktem jest jednak, iż zalety błonnika ściśle mówiąc są nie do przecenienia. Nie tylko wspomaga on bo procesy chudnięcia, niemniej jednak też oczyszcza nasz organizm z toksyn oraz innych negatywnie oddziałujących na nas składników. Błonnik to również bezprzykładny tak skutecznie działający składnik polepszający pracę jelit oraz zapobiegający wchłanianiu się wrogich detalów do organizmu.

Nadrzędnym źródłem błonnika są wytwory pochodzenia roślinnego, warzywa i owoce. Należą do nich w szczególności bób oraz groszek, wiśnie oraz porzeczki. Odnajdziemy go też w produktach zbożowych takich jak kasze, chleb razowy oraz pełnoziarnisty. Nie brak go też w jajach czy rybach. W największym stopniu skondensowany zasób błonnika można jednakże odkryć w produktach takich jak aromaterapia. Zawierają go o wiele więcej niż codzienne pokarmy. Sugerowana dawka to blisko trzydziestu pięciu gramów dziennie, choć przeciętnie spożywamy go wyłącznie około dziesięciu gramów. Kluczowym działaniem, za które tak doceniamy błonnik, jest wchłanianie wody w żołądku, co powoduje, iż stworzony przez nas apetyt staje się pomniejszy oraz mniej go odczuwamy. Co więcej, polepsza on pracę całego przewodu pokarmowego, przyspiesza szybsze wydalanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji.

O wiele przyczynia się także do zmniejszenia poziomu cholesterolu, znajdując oraz usuwając z organizmu ludzkiego kwasy żółciowe. Preparaty z błonnikiem są stworzone dla osób, jakie chciałyby wzbogacić własną dietę oraz takich, jakie prowadzą siedzący tryb życia oraz nie uprawiających jakiegokolwiek sportu. Jak najbardziej sam wspomagacz diety nie zastąpi aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia, lecz jest najskuteczniejszym sposobem na dostarczenie polecanej dawki błonnika, właśnie dlatego najporządniej połączyć przyjmowanie go w takiej skondensowanej formie wspólnie z ruchem oraz zdrowym stylem życia.

Dodaj komentarz