- Biznes

Walka z cellulitem – jakie są symptomy i powody powstawania pomarańczowej skórki?

Walka z tak tytułowaną skórką pomarańczową nie jest taka prosta, jak na pozór ma okazję się wydawać. Jeżeli i ciebie dotyczy ten problem, to na pewno od początku do końca wiesz, o czym mowa. Nie każda kobieta wprawdzie boryka się z problemem skórki pomarańczowej, jednakowoż jak się okazuje, problem ten dotyczy dosyć gigantycznej liczby kobiet. Od lat opracowywane są różnego rodzaju kosmetyki na cellulit, jednak nie zawsze okazują się one do końca efektywne.

Dziś w hipermarketach oraz w znacznych centrach handlowych możemy nabyć rozmaitego rodzaju kremy na powłokę pomarańczową, wielokrotnie nawet sporo one kosztują. Obok kosmetyków opracowywane są coraz to znacznie bardziej odkrywcze terapie, jakie również mają pomagać w zwalczaniu tego problemu u kobiet.

Nie jest to łatwe, jednakże miejmy nadzieję, że w nieodległej przyszłości pozostaną opracowane współczesne metody walki z uporczywą skórką pomarańczową, jakiej kobiety tak nie lubią – rekomendujemy zabieg exilis warszawa. Jeśli natomiast pragniemy posiadać jędrną oraz gładką skórę, zatroszczmy się przede wszystkim o ruch, ponieważ on w kluczowej mierze jest w stanie zapobiegać tego typu problemom, jakie spędzają dzisiaj sen z powiek wielu paniom.

Najczęstszymi i zarazem w największym stopniu widocznymi przyczynami skórki pomarańczowej są: pofałdowana i nierówna skóra, jaka niestety przedstawia się bardzo nieestetycznie. Problem cellulitu niestety dotyczy istotnej ilości kobiet, a nie każda zdaje sobie sprawę z tego, jak wypada mu przeciwdziałać i jak postępować, by chociaż w małym stopniu zapobiec jemu dynamicznemu rozwojowi. W pewnych momentach na skórze pojawiają się także niewielki grudki oraz zgrubienia, które mogą pojawiać się na udach, biodrach lub ewentualnie na pośladkach.

Wciąż poszukiwane są przyczyny powstawania skórki pomarańczowej, a jak sądzą naukowcy, koronną rolę w procesie jej powstawania mają przede wszystkim hormony, a szczególnie estrogeny. To oczywiście one przyczyniają się do wyżej wymienionych objawów, powodując tą kobiecą przypadłość. To właśnie także z tego względu kłopot ten dotyczy w zasadzie kobiet – albowiem mechanizm powstawania uporczywej skórki pomarańczowej związany jest z głównie z zaburzeniami hormonalnymi, z estrogenami. Mężczyzn kłopot ten właściwie prawie nie dotyczy. Cellulit, nazywany najzwyczajniej w świecie skórką pomarańczową jest wobec tego typowo damską kobiecą przypadłością.

Dodaj komentarz