- Usługi

W jaki sposób zamontować przyłącze wodne?

Instalacje wodno – kanalizacyjne w domu są niesłychanie istotne. Niezwykle ciężko jest rozpocząć jakąkolwiek budowę bez doprowadzenia wody. Wtenczas należy ją dowozić na teren budowy w specjalnych baniakach, a nie ulega wątpliwości, iż bez wody nie da się budować. hydraulik zaleca na samym początku wykonanie projektu przyłącza wodnego i doprowadzenie wody na obszar budowy. Woda na budowie nie kojarzy się tylko z umyciem rąk lub zrobieniem sobie herbaty – jest ona wybitnie cenny i niezbędnym materiałem. Wodą wolno zagęszczać podłoże jak oraz zmiękczać przy wykopie co jest niezmiernie istotne, jeżeli ktokolwiek podejmuje się budowy domu metodą gospodarczą – własnymi siłami.

Na domiar tego woda jest jednym z nadrzędnych składników betonu, w takim razie niewykonalne jest bez niej wyprodukowanie betonu na zalanie fundamentów czy wylanie pierwszej warstwy posadzki. Projekt przyłącza wodnego powinien być wykonany przez osobę posiadającą profesjonalne uprawnienia w tym aspekcie. Są to uprawnienia budowlane wydawane przez Izbę Inżynierów oraz o rzeczowej specjalizacji.

Co więcej powinny to być uprawnienia projektowe. W prawie dowolnym przedsiębiorstwie wodno-kanalizacyjnym jest taka osoba, która zajmuje się tymi kwestiami. Nie jest to szablonowy hydraulik – instalator poznań. Jeśli projekt nie będzie ukończony przez osobę do tego upoważnioną pozostanie on odrzucony oraz nie będzie zgody na przyłączenie się do sieci wodociągowej. Średni koszt wykonania takiego projektu przyłącza do sieci wodociągowej to około 500 złotych. W następnym etapie kiedy mamy już zgodę należy dokonać wykopu w celu ułożenia rur do wody.

Najlepszą głębokością na jakiej powinno się układać rury jest około 1,2-1,5 m. Jest to głębia poniżej tak zwanej strefy przemarzania, czyli zabezpiecza rury poza budowlą przed zamarznięciem i pęknięciem (wysadzeniem rur od wewnątrz w wyniku powstania lodu). W jaki sposób widać nie wszystko jest tak proste jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Rury odpływowe muszą być ułożone pod słusznym spadkiem, rury dopływowe na słusznej głębokości – o wszystkie te detale trzeba zadbać na samym początku budowy, by następnie nie pojawiły się niesłychanie kłopotliwe sytuacje.

Dodaj komentarz