- Budownictwo

W jaki sposób zadbać o studnie z wodą?

Studnia nazywana wąskorurową, to taka gdzie poziom wody w studni zwiększył się pod działaniem ciśnienia. Studnia taka mieści się kilka metrów poniżej obszaru. Sposób wykonania otworu w powierzchni jest taki sam jak mają szyby głębinowe z rurą osłonową, jednak w tej pozostaje tylko rura filtracyjna, która zostaje opuszczona do warstwy wodonośnej. W studni bez rury osłonowej, gdzie pułap wody jest podniesiony użytkuje się pompy ssące bądź napędzane ręcznie.

Możliwe jest także zastosowanie, tak jak w przypadku studni głębinowej z rurą osłonową, pompy głębinowej. Jest to możliwe wyłącznie w przypadku zamontowania drobnej pompy głębinowej, jeżeli średnica rury filtracyjnej na to pozwoli. Obudowa studni stanowi betonowy krąg, w przypadku zamontowanej pompy ssącej musi być on kryty szczelną pokrywą. Tudzież jeśli zainstalowana jest pompa z opuszczonym tłokiem, czyli napędzana ręcznie, to montuje się ja bezpośrednio do kręgu. Żeby polepszyć warunki dopływu wody do studni, nasypuje się warstwę żwiru. Również pompy, jak oraz hydrofory to sprzęty montujące w studniach, sprzyjające do poboru dobrej ilości wody oraz zapewnienie należytego ciśnienia w instalacji domowej – wypróbuj znacznie więcej na AT AQUA – czyszczenie studni. Hydrofory są wykorzystywane w studniach płytszych, jakimi są studnie abisyńskie.

Komplety hydroforowe są w stanie czerpać wodę ze studni o głębokości około 7- 8 metrów, gwarantują stałe ciśnienie wody za pomocą pompy i zbiornika wodno- lotniczego. Hydrofor, tak jak pompy mają takie samo zastosowanie do zasilania wody ze studni. Studnie głębinowe o głębokości powyżej 8 metrów są zasilane w pompy głębinowe. Pompa jest urządzeniem, która wytwarza ciśnienie pomiędzy wlotem do pompy, a wylotem z niej, umożliwiając przepływ wody. Działanie pompy jest uzależnione od paru detalów, pomiędzy innymi wirnika, tłoka, membrany, których celem jest sprężenie wody. Pompy głębinowe montowane w studniach głębinowych umożliwiają pobór wody z niej w stosownych ilościach i przepływie pod odpowiednim ciśnieniem do instalacji domowych.

Dodaj komentarz