- Moda i Uroda

W jaki sposób zadbać o powieki? Pielęgnacja żeńskiej urody

Trafny makijaż oczu to najtrudniejszy z etapów całej sztuki upiększania twarzy. Do jego wykonania potrzeba albowiem nie tylko wprawy, niemniej jednak również odrobiny fachowej wiedzy. Jeżeli prawidłowo dopasujemy odcienie oraz kreski do tęczówki naszego oka i kształtu powiek, dopuszczalne jest osiągnięcie autentycznej metamorfozy. Właściwie dostosowane kolory cieni i kredek optycznie otwierają oczy, uwidoczniają ich barwę oraz całkowicie ożywiają całą naszą najlepszą twarz. Umiejętny rysunek kreski natomiast, koryguje kształt oka, a stosowna szczoteczka jest w stanie okiełznać nawet w najwyższym stopniu niesforne rzęsy. Do oczu w kolorze niebieskim trzeba wybierać odcienie zimne. Mogą to być róże, beże, brązy, codzienności, srebrzystości oraz granaty. Tęczówka zielona świetnie współgra z kolorem wrzosowym, purpurowym i fioletowym. Dla pokreślenia oczu zielonych należałoby zdecydować się na kredkę brązową bądź brunatną. Piękno ciekawych oczu brązowych najodpowiedniej wydobędą cienie brzoskwiniowe, oranżowe, miedziane lub oliwkowe – czasami niemniej jednak przyda się lifting powiek. Czaru i uroku doda grafitowa kredka. Codzienna poprawa urody to sprawa pierwszorzędna dla pań, wyjeżdżających o poranku do pracy.

Makijaż, w którym zjawiamy się w jednostce gospodarczej, czy biurze nie powinien być nazbyt widoczny i ordynarny, a jego zadaniem jest jedynie dyskretnie podkreślać walory należącej do nas urody i sprytnie skrywać istniejące mankamenty natury. Najistotniejszą sprawą naturalnego makijażu jest gładka cera. W następstwie tego tak istotne jest profesjonalne dobranie podkładu do posiadanej karnacji i kolorytu skóry. W celu zatuszowania przypuszczalnych wyprysków bądź cieni pod oczami, trzeba zastosować korektor, pomnąc aby jego barwa była o odcień jaśniejsza od narzuconego fluidu. Na dzień o wiele przyzwoiciej nadają się jaśniejsze cienie do powiek.

Można wybrać na przykład kolory beżowe, brzoskwiniowe, czy wrażliwe szarości. Istotne jest także obłaskawienie, w wielu przypadkach niesfornych brwi. Jeśli są krzaczaste i gęste, można użyć bezbarwnego żelu, który uporządkuje je we właściwy sposób. Brwi delikatne oraz jasne należy przyciemnić trochę kredką czy też cieniem do powiek. Na zakończenie tuszujemy rzęsy oraz nakładamy trochę delikatnej pomadki na usta.

Dodaj komentarz